Życie i praca w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Australii to marzenie wielu młodych Argentyńczyków, którzy nie znajdują w swoim kraju zbytniej satysfakcji ekonomicznej, politycznej i społecznej. Podróżują w poszukiwaniu nowych horyzontów.
Jednak ta drastyczna zmiana życia może wiązać się z szeregiem trudności, do których podróżni muszą się dostosować. Należą do nich język, wykorzenienie, ekonomia, zatrudnienie, a nawet różne nawyki żywieniowe i towarzyskie.
Z tego punktu widzenia młody Argentyńczyk pojechał do Polski, aby poszukać Argentyńczyka i zapytać go o zalety i wady życia w Polsce. Kraj, do którego jeździ niewielu Argentyńczyków: Polska.
„Oto kilka plusów i minusów życia w Polsce” Młody człowiek odpowiedzialny za konto @conradoev, poświęcone odkrywaniu strategii poruszania się po Europie, twierdzi, że jest Argentyńczykiem.
Wirusowe: Plusy i minusy życia w Polsce
W swojej historii influencer przedstawia Pato, argentyńskiego pracownika cyfrowego, obecnie mieszkającego w stolicy Polski. Pato podkreśla w tym względzie: „Jedną z głównych zalet, jakie odkryłem podczas pobytu w Polsce, jest to, że widzę Bardzo dobra równowaga pomiędzy jakością życia, jaką można się cieszyć, a niskimi kosztami. Po drugie, lokalizacja, Polska jest w całkiem niezłej części Europy, tzw Interesujące są także podróże do innych miejsc. Trzecią zaletą jest ilość rzeczy do zrobienia, sztuka gotowania, zakupy u znanych marek i coś na każdy gust.
Kontynuuje: „Jeśli chodzi o negatywy, są dwa. Nr 1: Pogoda, zwłaszcza zimą, może być dla wielu osób zbyt surowa. Druga sprawa to język, polski, na warunkach Nie każdy mówi po angielsku Trzeba się przystosować do życia tutaj.
Wiza ETIAS: Jak uzyskać zezwolenie na podróż w celu wjazdu do Europy
Wszyscy, którzy chcą odwiedzić Europę z Argentyny lub z innych krajów, które nie wymagają wizy, muszą wypełnić wniosek w europejskim systemie informacji o podróży oraz zezwoleń na podróż (ETIAS).
Status ten, zwany także zwolnieniem z obowiązku wizowego, zacznie obowiązywać w listopadzie 2023 r., a cały proces będzie można przeprowadzić przez Internet, bez konieczności wizyty w ambasadzie czy konsulacie. Co więcej, jak potwierdzają z oficjalnego portalu systemu, „Ponad 95% wniosków ETIAS zostanie zatwierdzonych niemal natychmiast”.
Akcja, która będzie Przybliżony koszt 7 euro (jeszcze nieprecyzyjnie zdefiniowany) i składa się z szeregu pytań dotyczących danych osobowych i danych, które zostaną porównane z przepisami międzynarodowych organizacji bezpieczeństwa, takich jak Interpol, Europol i System Informacyjny Schengen, jak nazywa się dotychczas współdzielona przestrzeń w którymi większość ludności Unii Europejskiej może swobodnie podróżować. Według oficjalnych źródeł głównym celem ETIAS jest „zwiększenie bezpieczeństwa strefy Schengen”.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”