Argentyńska firma Fintech otrzymała 50 milionów euro na ekspansję w Europie

Twój syn Podpisz kredyt Tradycjonaliści, Jens W 2013 roku wyemigrował do wszechświata Technologia finansowa Z tym samym światem klientów: populacją bez banków. Firma, która została założona i prowadzi Alejandro Mozak Dedykowany jest do udzielania pożyczek użytkownikom, którzy w większości nie mają dostępu do tradycyjnych instytucji. Urodził się w Argentynie, Prowadzi działalność w Urugwaju, Meksyku i Hiszpanii, Gdzie chcesz swój budynek środek Aby rozszerzyć się na Europę.

W tym planie niedawno podpisał Umowa finansowania w wysokości 50 mln euro z funduszem kapitałowym USA, Od siedmiu lat finansuje swoją działalność. Umowa koncentruje się na procesie w Hiszpanii. To jest religia, nie sprawiedliwość„Będzie używany do udzielania pożyczek” – powiedział Musk w wywiadzie z nim. Naród.

Według jego danych firma Dziś ma 150 000 aktywnych użytkowników w Argentynie. Wykonuje około 10 000 operacji tygodniowo. Ma również 50 000 klientów w Hiszpania I 40000 cali Urugwaj. Niedawno otworzył również biuro w Meksyk Planuje zwiększyć frekwencję o godz Peru, Litwa i Polska.

„Postanowiliśmy wyjść poza Argentynę na długo przed tym, jak kraj wszedł w kryzys, w 2018 r. Nasz radar naprawdę musiał być firmą regionalną. Trudność polega na tym, że w Branża fintech, w przeciwieństwie do innych działań cyfrowych, jest rynkiem silnie regulowanym. Kwiat mchu.

Alejandro Mosak, CEO i założyciel, Weaning

Z platformą Handel elektroniczny Lub dla firmy turystycznej dot com, aby była łatwiejsza, ponieważ strona jest aktywowana, a usługodawcy działają bez dyskryminacji. Świat finansowy jest regulowany przez banki centralne, Biznesmen dodaje, że każdy kraj ma inną specyfikę i konieczne jest dostosowanie się do przepisów i lokalnych dostawców, aby analizować ryzyko, dane, bezpieczeństwo i usługi bankowe, a każdy kraj ma własne przepisy.

Muszak mówi, że europejski plan Weness jest taki Założona w Hiszpanii, gdzie ma biuro z 50 pracownikami, firma środek Aby rozszerzyć się na tym kontynencie.

„W każdym nowym biurze dużo pracujemy z Argentyny, aby świadczyć podstawowe usługi, z A. Country Manager W każdym kraju. Ale tylko wtedy, gdy jesteśmy związani, zaczynamy odwoływać się do tego lokalnego. W ten sposób każdy krok jest bardziej zrównoważony. ”- wyjaśnia założyciel. Biuro w Urugwaju zatrudnia 30 pracowników, podczas gdy niedawno otwarte biuro w Meksyku zatrudniało kolejnych pięciu pracowników.

Więzień Mosak, Skupia się na ludziach, którzy nie są objęci bankiem lub są „słabo obsługiwani” przez tradycyjne instytucje finansowe. „Naszą dewizą jest to, że każdy ma kapitał. Fotele są w wygodnej pozycji, obsługując ludzi na szczycie piramidy, ale jest wielu zaniedbanych. Biznesmen mówi, że brak empatii organizacji dla ludzi też ponieważ nie zapewniają one produktów finansowych lub ponieważ użyteczność jest słaba, to nasz punkt wyjścia ”.

Schemat jest replikowany na platformie cyfrowej, istniejącej usługi pożyczki gotówkowej pozabankowej. Plan Muszaka to jednak zbudowanie szerszego ekosystemu instrumentów finansowych. Jego przedsięwzięcie obejmuje sprzedaż ubezpieczeń, kupno i sprzedaż aktywów finansowych poprzez przejęcie alyc Libre Capital oraz inwestowanie w Resimple w celu wydawania przedpłaconych kart debetowych, skierowanych do firm obsługujących karty SUBE i mobilne kredyty.

Chcemy dotrzeć do tych odbiorców, którzy są dziś ignorowani. Jeśli nikt nie spróbuje udzielić im pierwszej pożyczki, osoby te nie mają szans udowodnić, że potrafią spłacać. To osoby, które nie prowadzą interesów z bankami i mają doskonały profil kredytowy. Za pomocą narzędzi Nauczanie maszynowe Uczymy się na podstawie własnych kredytów, ustalamy wzorce konsumpcji i kredyty, aby lepiej segmentować i poprawiać podaż ”.

Konosah The Trust Project

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *