Ariel Henry obejmie stanowisko premiera Haiti, wprowadzając nowy rząd – wersja hiszpańska

Haiti. W ten wtorek Ariel Henry obejmie stanowisko premiera Haiti, który został mianowany przez byłego prezydenta Jovenela Moisesa przed zamachem, ale nie był zaangażowany w to stanowisko.

Dowiedziano się, że obecny premier Claude Joseph obejmie stanowisko ministra spraw zagranicznych w nowym rządzie bez prezydenta.

Były prezydent Jovenel Moises został zamordowany o świcie 7 lipca w swojej rezydencji i rządził Haiti dekretem po przełożeniu wyborów parlamentarnych w 2018 r. z powodu różnych kontrowersji.

Zadaniem nowego rządu na czele z Arielem Henrym będzie zorganizowanie nowych wyborów w kraju, który po zamachu na prezydenta pogrążył się w chaosie i nie ma władzy ustawodawczej do realizacji swoich zadań.

Po zabójstwie byłego prezydenta Moisesa społeczność międzynarodowa wezwała do utworzenia rządu kierowanego przez Ariela Henry’ego, który spierał się o prezydenturę wraz z Claudem Josephem i przewodniczącym Senatu Josephem Lambertem.

W ubiegłą niedzielę trzej wnioskodawcy spotkali się z mediacją amerykańską, ale wówczas nie osiągnęli porozumienia.

Źródło: Środkowoamerykański i Karaibski Dziennik Cyfrowy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *