Art Basel Miami Beach zgromadzi 277 galerii, w zdecydowanej większości z Ameryki Północnej i Południowej

Art Basel Miami Beach zgromadzi 277 galerii, w zdecydowanej większości z Ameryki Północnej i Południowej

Miami, 12 września (EFE).- W kolejnej edycji, zaplanowanej na 8-10 grudnia, Art Basel Miami Beach zgromadzi łącznie 277 galerii, w zdecydowanej większości z Ameryki Północnej i Południowej. Organizacja poinformowała o tym we wtorek.

Tegoroczna edycja odbędzie się w swoim zwykłym miejscu, Miami Beach Convention Center na południowej Florydzie (USA), i zgromadzi sale wystawowe z 33 krajów, „przy czym około dwie trzecie wystawców ma siedziby w Ameryce Północnej i Południowej – podała organizacja w oświadczeniu.

W 21. edycji Miami Beach, amerykańskiego oddziału Art Basel, która odbędzie się w Bazylei (Szwajcaria), wezmą udział nowi członkowie i weterani, a także nowe elementy pojawiające się na scenie Ameryki Łacińskiej i wśród diaspory karaibskiej.

Organizacja dodała, że ​​na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła sztuki niemal wszystkich mediów, od malarstwa i rzeźby po fotografię i dzieła cyfrowe, wszystkie wyprodukowane przez „artystów, od współczesnych pionierów z początku XX wieku po współczesnych praktyków”.

W sumie w Art Basel Miami Beach zadebiutują 24 galerie, w tym Galatea z São Paulo (Brazylia) i Llano z Meksyku, które znajdą się w części stoiska zarezerwowanej dla młodych galerii prezentujących prace wschodzących artystów .

Częścią tej sekcji będzie brazylijski artysta Alan Weber, znany ze swoich prac poświęconych życiu codziennemu faweli Rio de Janeiro, który w tym roku zaprezentuje nową serię zdjęć wykonanych podczas pandemii Covid-19, kiedy artysta pracował jako dostawca jedzenia.

Podobnie, w tej sekcji można będzie obejrzeć także cztery prace meksykańskiego artysty Andrew Robertsa, stworzone specjalnie na potrzeby wystawy, które „eksplorują ocean jako geopolityczną przestrzeń przemocy”.

W części ankietowej znajdzie się „wystawa hołdowa” dla Argentynki Liliany Maresca, rzeźbiarki, malarki i performerki, która wywarła ogromny wpływ na scenę artystyczną tego kraju w latach 80. i 90. XX wieku.

Ze swojej strony sekcja „Długość geograficzna”, której kuratorką jest Magali Arreola, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej Tamayo (Meksyk), zaprezentuje w tym roku 19 projektów na dużą skalę; Tymczasem sekcja Cabinette powróci do apartamentów w Miami Beach Convention Center, z udogodnieniami zaprojektowanymi w „zwięzły sposób”.

„Nasza tegoroczna propozycja po raz kolejny pokazuje siłę naszych targów jako siły napędowej świata sztuki w obu Amerykach i na świecie oraz jako transformującego doświadczenia międzykulturowego” – powiedział w oświadczeniu Noah Horowitz, dyrektor wykonawczy Art Basel.

W tym roku Art Basel Miami Beach poprowadzi Vincenzo De Bellis, dyrektor ds. wystaw Art Basel, który przekaże stery edycji 2024 amerykańskiej Bridget Finn. Nowe stanowisko obejmie jesienią tego roku.

De Bellis zauważył, że przyszłoroczna grudniowa edycja zapewni „rozszerzoną platformę umożliwiającą odkrycie różnorodnych głosów i punktów widzenia artystycznych”, w tym nowicjuszy z Meksyku, Polski i Egiptu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *