Arval posadzi drzewo za każdy pojazd elektryczny dodany do swojej floty

Arval Uruchamia pierwszy międzynarodowy projekt dotyczący bioróżnorodności. Wypożyczalnia zobowiązuje się do posadzenia drzewka za każdy nowy pojazd zelektryfikowany (elektryczny i hybrydowy) dodany do floty.

Arval wyznaczył sobie ambitny cel: posadzić ponad 500 000 drzew do 2025 roku. Oznacza to, że w ciągu najbliższych czterech lat będzie musiał dodać do swojej floty pół miliona pojazdów elektrycznych, ponieważ zobowiązuje się, że na każde posadzenie jednego drzewa w tym samym kraju, w którym pojazd jest dostarczany.

W Hiszpanii zasadzono już pierwsze 3000 drzew Arval

Arval Hiszpania Już zacząłem sadzić pierwsze drzewa w wyniku tej inicjatywy w Park Przyrody Góry Ballentina. W pierwszym kwartale 2021 r. było 3196 drzew odpowiadających zakontraktowanym wynajmom samochodów elektrycznych. Arval planuje w tym roku dostarczyć około 10 000 samochodów elektrycznych do wynajęcia w Hiszpanii i posadzić taką samą liczbę drzew w Palencii.

Reklamy

Wersja robocza pojazd elektryczny = drzewo od Arval Zostanie uruchomiony w ośmiu krajach, w których firma ma największą liczbę zelektryfikowanych pojazdów dostarczonych w 2021 roku: w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że do końca 2021 r. zostanie posadzonych ponad 70 000 drzew. Po wdrożeniu w krajach G8, projekt zostanie rozszerzony na pozostałe kraje Arval w 2022 roku. Do końca 2025 roku Arval sfinansuje zasadzenie ponad 500 000 drzew.

Korzyści z sadzenia drzew

Arval będzie w stanie zmierzyć korzyści środowiskowe i społeczne każdego pprojekt ponownego zalesiania. Szacowane całkowite korzyści wyniosą:

  • Zmagazynowano 75 000 ton dwutlenku węgla.
  • Stwórz 1 500 000 schronisk dla zwierząt.
  • Generowane jest 2 000 000 miesięcy tlenu.
  • Powstało 500 000 roboczogodzin.

„Dzięki projektowi „Jeden pojazd elektryczny = jedno drzewo” zintegrowaliśmy społeczną odpowiedzialność biznesu jako podstawę naszej działalności, polegając na tym, że każdy pracownik i klient wyruszy w zrównoważoną podróż w kierunku przyjęcia pojazdów zelektryfikowanych” – powiedział Alain van Groenendael, prezes i CEO Arval.

Arval pomaga Odnawianie lasu we współpracy z ReforestAction, która jest odpowiedzialna za nadzór i sadzenie drzew w krajach uczestniczących w tym projekcie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *