Assange nie będzie mógł przystąpić do procesu ekstradycyjnego do Stanów Zjednoczonych z powodu choroby.

Assange nie będzie mógł przystąpić do procesu ekstradycyjnego do Stanów Zjednoczonych z powodu choroby.

Stany Zjednoczone wystąpiły o jej ekstradycję Julian Assange, założyciel WikiLeaks, zarzucając, że istnieją motywy i cele polityczne, które są uważane za niedopuszczalne w świetle traktatu ekstradycyjnego z Wielką Brytanią i niezgodne z Konwencją Praw Człowieka zawartą w prawie brytyjskim. Argument ten został wysunięty we wtorek przez zespół prawny Assange’a przed Wysokim Trybunałem Anglii i Walii.

Według jego prawnika Jamesa Fitzgeralda sam Assange nie stawił się w sądzie ze względu na problemy zdrowotne. W międzyczasie, Jego żona Stellą Pierwszego dnia przesłuchań publicznych na sali sądowej siedział jego ojciec, John Shipton.

Na obrzeżach miasta zebrał się tłum demonstrantów w ramach solidarności z założycielem WikiLeaks, który od czasu publikacji jego przecieków znajduje się na celowniku rządu USA. Dokumenty poufne Stan Napisane przez Chelsea Manning 14 lat temu. Zespół prawny stwierdził, że żaden dyrektor ds. mediów nie był karany w Stanach Zjednoczonych za publikowanie poufnych raportów, i podkreślił polityczny charakter postępowania.

Twarze Juliana Assange’a 18 zarzutów związanych z pozyskiwaniem i rozpowszechnianiem informacji, przy pełnej świadomości, że „mogą one zostać wykorzystane na szkodę Stanów Zjednoczonych i w Korzyści z obcego kraju». Prawnik Mark Summer podkreślił „interes publiczny” wyżej wymienionych dokumentów ujawniających „rzekomą odpowiedzialność rządu Stanów Zjednoczonych za poważne przestępstwa”, takie jak tortury, zabijanie ludności cywilnej lub porwania podejrzanych o terroryzm.

Assange stara się zakwestionować „polityczne” aspekty amerykańskiego wniosku, który został uwzględniony w 2021 r. Chociaż sąd niższej instancji początkowo zablokował wniosek ekstradycja Ze względu na ryzyko samobójstwa zapewnienia dyplomatyczne zawarte w apelu zniosły ten humanitarny zakaz. Assange ma odbyć karę pięciu lat więzienia w kwietniu przyszłego roku w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Londynie.

Mimo odbycia kary 50 tygodni więzienia nałożonej w maju 2019 r., po wydaleniu z ambasady Ekwadoru, pozostaje w areszcie bez postawienia zarzutów w oczekiwaniu na decyzję w sprawie wniosku USA o ekstradycję. Orzeczenie na jego korzyść w Sądzie Najwyższym doprowadziłoby do nowego procesu, w którym Wolność prasy i prawo społeczeństwa Priorytetem będzie poznanie prawdy o działaniach państwa. Niespełnienie tego warunku oznacza koniec Twojego życia prawnego w Wielkiej Brytanii.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *