Astara finalizuje przejęcie oddziałów Nissana w Polsce

Astara finalizuje przejęcie oddziałów Nissana w Polsce

Hiszpańska firma zajmująca się mobilnością Astara zakończyła przejmowanie działalności Nissana w Polsce, obejmującej dystrybucję nowych pojazdów, części zamiennych i usług, po otrzymaniu w lipcu zeszłego roku zgody Komisji Europejskiej na przejęcie sprzedaży i działalności Nissana w Polsce i Austrii. .

Astara stwierdziła w oświadczeniu, że to przejęcie wzmacnia także strategiczną ekspansję hiszpańskiej firmy w Europie, zgodnie ze strategią globalnego wzrostu firmy, poprzez którą aspiruje ona do ekspansji do 25 krajów w 2025 roku, w oparciu o swoją obecną obecność w 19 krajach, oprócz relacji z… Nissanem, po pomyślnym prowadzeniu działalności Nissana w Austrii i Szwajcarii od 2022 roku.

Umowa pomiędzy Nissanem a Astarą została podpisana w maju, a oficjalnie ratyfikowana w lipcu za zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Ponadto Astara poinformowała, że ​​aby zapewnić klientom Nissana płynne i nieprzerwane przejście, wszystkie umowy z dealerami i pracownikami Nissana w Polsce zostaną przeniesione na Astarę.

Prezes Astary, Jorge Navia, wyraził zadowolenie z włączenia Nissana do swojego portfolio dystrybucyjnego w Polsce, gdzie jest on już importerem pojazdów Isuzu i Mitsubishi, i podkreślił, że hiszpańska firma udowodniła, że ​​potrafi „z dumą reprezentować firmę”. Marka swoim lojalnym klientom, sieci agentów i partnerów biznesowych.

Ze swojej strony dyrektor generalny ds. rynków niezależnych i wiceprezes regionalny ds. rozwoju biznesu Nissan w firmie Ameo (Afryka, Bliski Wschód, Indie, Europa i Oceania) Sinan Ozkok wyraził pewność, że to partnerstwo zapewni „zrównoważony rozwój w regionie. ” rynek”.

Astara zajmuje się importem, handlem hurtowym i detalicznym pojazdami różnych marek, a także aktywnie zajmuje się sprzedażą części zamiennych, zapewniając obsługę posprzedażową, finansowanie i inne usługi w wielu krajach Europy i Ameryki Łacińskiej, a także w Filipiny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *