Astronomical Calendar Today: Co wydarzyło się 20 kwietnia | Zakończony…

w Kalendarz astronomiczny na 19 kwietnia Najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce tego dnia w Argentynie i na całym świecie:

1889. Adolf Hitler urodził się w Braunau am Inn w Austrii. Walczył w pierwszej wojnie, zanim założył Narodową Partię Socjalistyczną, zrzeszającą wszystkie skrajnie prawicowe ugrupowania. Został uwięziony za nieudaną próbę zamachu stanu w Monachium w 1923 roku i spędził rok w więzieniu, gdzie pisał Moja walka. Postawy nasiliły się wraz z kryzysem gospodarczym. Porozumienie z konserwatystami uczyniło go kanclerzem w 1933 roku. Po pożarze Reichstagu rozpoczął represyjną politykę. Ustanowił autorytarne, rasistowskie i antysemickie państwo. Poprzez przezbrojenie Nadrenii jawnie naruszył traktat wersalski. Zakotwiczony w propagandzie swojego reżimu zaanektował Austrię i Sudety. Wraz z inwazją na Polskę rozpoczęła się druga wojna Holokaustu. Przeżył atak w 1944 roku. Na krawędzi klęski popełnił samobójstwo w schronisku Kancelarii, a Berlin był o krok od wpadnięcia w sowieckie ręce, dziesięć dni po swoich 56. urodzinach.

1908. Urodził się jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Lionel Hampton. Towarzysz Benny Goodman i Jane Krupa. Pozostał aktywny do połowy lat 90., zmarł w 2002 roku.

1983. Pedro Quartucci zmarł w wieku 77 lat. Jako bokser zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 roku. Następnie poszedł do kina i nakręcił kilkadziesiąt filmów. Jednak zostanie bardzo zapamiętany za rolę w telewizji, jako ojciec Rodzina Falcon, W latach sześćdziesiątych.

1992. Impreza na cześć Freddiego Mercury’ego na Wembley, gdzie zbiera się pieniądze na walkę z AIDS, pięć miesięcy po śmierci piosenkarza królowej. W rolach głównych George Michael, Elton John, David Bowie, Annie Lennox i Gans in Roses.

1993. Cantinflas umiera w wieku 81 lat. Meksykański komik urodził się jako Mario Moreno. Postać, którą dał życie, aby uczynić go celebrytą w Meksyku i poza nim Są szczegóły. Przyjechał do Hollywood z Dookoła świata w 80 dni, Co przyniosło mu Złoty Glob i śpiewał do początku lat 80., a potem przeszedł na emeryturę. Jego cecha charakteru naprawdę się zmieniła. Dla Akademii Królewskiej cantinflear to „mówić lub działać w szalony i niewłaściwy sposób, bez mówienia niczego merytorycznego”.

2008. W piątych wyborach prezydenckich, które odbyły się w Paragwaju od upadku Alfido Stroessnera, Fernando Lugo na czele koalicji opozycyjnej, która odsunęła od władzy dominującą partię Kolorado, która była u władzy od 1947 roku. 41 procent głosów. Zrezygnował z diecezji, aby uprawiać politykę. Został skazany do czasu oskarżenia w 2012 roku w kontrowersyjnym procesie o impeachment. Dziś jest członkiem Senatu.

2011. Osvaldo Miranda zmarł w wieku 95 lat. Aktor radiowy, teatralny, filmowy i telewizyjny, był pionierem w produkcjach lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Występował w filmach takich jak Stary skarbonkaI Jutro popełnię samobójstwoI Philippi Complex s Chłopcy nigdy nie używali żelu do włosów. W telewizji zachowywał się na zmianę jak dziewczyna s Szwagier.

2020. Horacio Fontova zmarł w wieku 73 lat. Był artystą wszechstronnym, muzykiem, aktorem, komikiem i rysownikiem. Magazyn ilustrowany Szybka wyobraźnia W drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Zasłynął z grupą Fontova i jego siostrzeńcami, a później towarzyszył Jorge Ginzburgowi w Nie ma nic gorszego. Podobno dołączył do Les Luthiers jako następca Daniela Rabinowitza. Historia została opublikowana Nastrój psychiczny I pojawił się w filmach Avalay s metaliczny.

Jest to również dzień spożycia konopi.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *