Asturia jest gospodarzem debaty na temat wyzwań stojących przed regionami górniczymi UE

Od jutra w Asturii spotkają się przedstawiciele instytucji unijnych i okręgów górniczych z krajów dotkniętych problemem dekarbonizacji, takich jak Węgry, Słowacja, Słowenia, Polska, Czechy i Hiszpania. W emiracie do piątku odbędzie się trzecie doroczne spotkanie Platformy Przemiany Stref Węglowych, przestrzeni dyskusyjnej promowanej przez Unię Europejską, która towarzyszy strefom górniczym. Spotkanie będzie transmitowane online.

Konferencji poprowadzi III Wiceprezes Rządu Hiszpanii i Minister Transformacji Środowiska, Teresa Rivera. Komisarz UE ds. Energii, Qadri Simpsonktóry planował stawić się osobiście, musiał odwołać wizytę z powodu problemów z harmonogramem i wyśle ​​wiadomość wideo.

W nagrodę dzisiaj odbędzie się dzień dialogu na temat sprawiedliwej przemiany wśród młodych ludzi, w którym prezes Stowarzyszenia Młodych Przedsiębiorców (AJE) Asturii, Paweł Garcialub fizyka Elżbieta Moreno.

dni

  • Dziś. Dzisiejsze wydarzenia rozpoczną się o godzinie 17:00 młodzieżowym okrągłym stołem na temat Equitable Energy Transition. Jest w Szkole Górniczej.
  • rano. Centralny dzień konferencji rozpocznie się przemówieniem wiceprezydenta Teresy Ribery, prezydenta Asturii Adriana Barbóna i burmistrza Oviedo Alfredo Cantelli w Calatrava. Dzień potrwa do 17:30 z kilkoma harmonogramami technicznymi odpowiedzialnymi za przedstawicieli publicznych i korporacyjnych.
  • Piątek. Uczestnicy będą mogli odwiedzić firmy Windar i Idesa w Avilesian, stacje termalne Soto de Ribera czy La Pereda.

Większość wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską i Księstwo Asturii, które jutro zainauguruje Minister Ribera, Prezydent Księstwa, Adrien Barboni burmistrza Oviedo, Alfredo CantelliJej głównym teatrem będzie Pałac Kongresu w stolicy Asturii, znany jako Calatrava. W ten sam czwartek odbędzie się kilka spotkań technicznych na temat wyzwań stojących przed regionami węglowymi UE na ich drodze do neutralności klimatycznej oraz tego, jak można im sprostać w sprawiedliwy i integracyjny sposób. Główne tematy zaplanowane na to wydarzenie to rola regionów węglowych UE w szybko zmieniającym się świecie energetyki; Nowa energia, nowe łańcuchy dostaw (regiony węglowe jako „twórcy” przejścia na czystą energię) oraz przykład prosperujących społeczności w regionach węglowych UE jako drogi naprzód.

Następnego dnia uczestnicy spotkań będą mieli możliwość odbycia różnych wizyt w różnych obiektach Asturii. Zgodnie z programem przygotowanym przez Komisję Europejską, który może jeszcze ulec modyfikacjom, uczestnicy konferencji będą mogli w dniu otwarcia drzwi odwiedzić obiekty Windar Renovables i Idesa, dwie Avile z grupy Daniel Alonso. Pozostaw otwarty dostęp również do globalnego centrum badawczo-rozwojowego ArcelorMittal. Inną opcją, z której mogą skorzystać przedstawiciele okręgów górniczych, jest udanie się do Mieres, aby zobaczyć ciepłownię La Pereda i instalację wychwytywania CO2, która jest własnością spółki publicznej HUNOSA. Trzecią opcją oferowaną uczestnikom przez Unię Europejską jest odwiedzenie elektrowni cieplnej Soto de Ribera, która jest własnością EDP i którą firma chce przekształcić w „dolinę wodoru”.

Platforma Coal Zones in Transition to inicjatywa zainicjowana przez Komisję Europejską w grudniu 2017 r. w celu wzmocnienia mechanizmów wsparcia dla 41 terenów górniczych najbardziej dotkniętych przejściem na gospodarkę niskoemisyjną, w szczególności poprzez zamknięcie zakładów górniczych i elektrociepłowni, które spalić rudę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *