Atakujący Kapitol szuka azylu na Białorusi po tym, jak został oskarżony o sześć przestępstw federalnych

Zdjęcie z ataku na Kapitol.
Reuters

Evan Neumann, Uczestnik zamieszek, który szturmował Kapitol Zjednoczone państwo 6 stycznia ubiegłego roku Złożył wniosek o azyl na Białorusi po tym, jak mógł nielegalnie wjechać do kraju Wskazał, że zarzuty przeciwko niemu to nic innego jak „prześladowanie polityczne” przeciwko niemu.

Nowy człowiek, Oskarżony o maksymalnie sześć przestępstw federalnych Za udział w zamieszkach w Waszyngtonie wystąpił w białoruskiej telewizji państwowej, aby wskazać, że Być ofiarą spisku zaaranżowanego przez rząd Stanów Zjednoczonych Po tym, jak zażądał sprawiedliwości za szkody wyrządzone jego firmie przez ruch „Black Lives Matter”.

Umieścili moje zdjęcie na liście najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Federalne Biuro Śledcze. Niektórzy z moich znajomych ostrzegali mnie przed tym. Mam wielu przyjaciół, którzy pracują w rządzie. Wiedziałem, że natychmiast mnie rozpoznają (…) Zacząłem się ukrywać, podróżując po Stanach Zjednoczonych od punktu do punktu. Zatrudniłem prawnika, który powiedział mi, że mogę pojechać do Europy w podróż służbową”.

„Mój prawnik powiedział mi, że to dobry pomysł, bo dałoby to czas” – powiedział Neumann, któremu w sierpniu ubiegłego roku udało się nieregularnie przedostać na Białoruś przez lasy i bagna na granicy z Ukrainą.

Newman to powiedział Nie odważył się ubiegać o azyl na Białorusi, dopóki nie dowiedział się, że jest na celowniku ukraińskiego wywiadu. Przed przyjazdem do Włoch w marcu jechał stamtąd pociągiem do Szwajcarii, a stamtąd samochodem do Niemiec i Polski, aż w połowie tego miesiąca osiadł na stałe w ukraińskim Żytomierzu.

w Ameryce mówi, Oskarżają go o sześć zarzutów, mimo że „wierzy”, że nie popełnił przestępstwa. „W jednym z nich oskarżyli mnie o napaść na policjanta i nie ma ku temu powodu” – powiedział.

Pochodzi z Kalifornii, Neumann przyznał się do udziału w protestach 6 stycznia Gdzie prawdziwość wyników wyborów prezydenckich, które usunęły Donalda Trumpa z Białego Domu, została poddana w wątpliwość, ale nie w kolejnych zamieszkach, zapewniając, że jest to część montażu.

„Kiedy byłem w Kapitolu, nikt nie wchodził przez okna, były setki ludzi. Facet złamał to i zadzwonił do nas, kazał wejść, i nikt tego nie zrobił. W latach 90. umieścili nas w spisie, a potem nazywają je aktami terrorystycznymi czy coś w tym rodzaju.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *