Aviva wstrzymuje sprzedaż w Polsce do czasu przedłużenia umowy z Santanderem lub spółkami nie

Aviva wstrzymuje sprzedaż w Polsce do czasu przedłużenia umowy z Santanderem lub spółkami nie

Aviva przesunęła termin składania ofert przez zainteresowanych jej filią w Polsce. Według Reutersa wśród zainteresowanych jest Banco Santander. Decyzja brytyjskiego ubezpieczyciela została odroczona do końca marca, gdyż Aviva nadal prowadzi negocjacje z hiszpańskim bankiem w sprawie przedłużenia głównej umowy dystrybucyjnej w Polsce.

Trzy poinformowane źródła, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, podały, że o jednostkę wartą około dwóch miliardów euro ubiega się trzech oferentów, w tym holenderski ubezpieczyciel NN Group i włoski Generali.

Źródła podają, że do wyścigu przystąpiła także niemiecka firma Allianz po przegranej francuskiej spółki Aviva, którą we wtorek kupiła za 3,2 mld euro towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych Aema Groupe. Rzeczniczka Avivy potwierdziła, że ​​polska działalność jest poddawana przeglądowi, dodając, że brytyjski ubezpieczyciel „bada opcje w całym naszym portfelu zarządzanym wartością”, który obejmuje również wspólne przedsięwzięcia.

Santander, Allianz i Generali odmówiły komentarza, natomiast nie można było natychmiast skontaktować się z NN Group.

Aviva, która początkowo zażądała wiążących ofert do 26 lutego, potrzebuje więcej czasu na renegocjację polskiego partnerstwa w zakresie bancassurance z Santanderem, podają źródła.

Termin przetargu, który został przesunięty na 19 marca, może zostać ponownie przesunięty ze względu na brak perspektyw na osiągnięcie porozumienia z Santanderem. „Nadal prowadzą negocjacje i osiągnięcie porozumienia nie jest możliwe, dopóki nowa umowa z Santanderem nie będzie jasna” – podało to źródło.

Aviva jest drugą co do wielkości firmą ubezpieczeniową na życie w Polsce

Państwowa spółka PZU, natomiast NN jest trzecią co do wielkości firmą w kraju wg

Raport Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)

Brytyjski ubezpieczyciel prowadzi jedną z największych sieci agentów życiowych w Polsce oraz dwie duże spółki bancassurance z Santander i ING.

Jej działalność w Polsce rozwinęła się w ostatnich latach pomimo ogólnego pogorszenia sytuacji na krajowym rynku ubezpieczeń na życie.

Przegląd portfela Avivy ma miejsce w momencie, gdy dyrektor generalna Amanda Blank stara się przenieść uwagę firmy na podstawową działalność w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Irlandii po długim okresie słabych cen akcji.

W środę notowana na giełdzie spółka w Londynie ogłosiła zawarcie umowy sprzedaży swoich 40% udziałów w spółce joint venture w Turcji za 122 mln funtów (172 mln dolarów). Jest także na końcowym etapie sprzedaży pozostałej części swojego włoskiego biznesu i chce sfinalizować tę transakcję oraz transakcję w Polsce do końca pierwszego kwartału.

Treść nieokreślona

Program pięciodniowy

Najważniejsze cytaty ekonomiczne dnia, wraz z kluczami i kontekstem pozwalającym zrozumieć ich zakres

Przyjmij go

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *