Aznar otrzymał ponad 3,5 miliona dolarów od News Corp

Aznar otrzymał ponad 3,5 miliona dolarów od News Corp

Jose Maria Aznar. Zdjęcie: Juan Manuel Prats/El Periodico/Archiwum.

były prezydent rządu Hiszpanii, Jose Maria Aznar, już spokojnie przekroczyła 3,5 miliona dolarów pensji naliczonej w News Corp, urodzonym w Australii amerykańskim gigancie medialnym Rupert Murdoch, który doradzał mu od 2006 roku.

Aznar, o czym świadczy zgromadzenie wspólników wspomnianej spółki, otrzymał około 250 tys. euro jako niezależny dyrektor News Corp. 108 500 USD w gotówce i 175 664 USD w kwalifikujących się akcjach dla brokera.

Po ponad 15 latach doradzania firmie Aznar otrzymał już ponad 3,16 mln euroWedług kalkulacji opartej na informacjach dostępnych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, regulatora amerykańskiego rynku akcji, który zaprezentował gazecie.

Rada, która w ubiegłą środę zgodziła się odnowić Azan na kolejny rok, spotkała się elektronicznie. Odrzucono w nim propozycję akcjonariusza, który wystąpił o zmianę obowiązującego w spółce systemu zwiększonej większości.

W ubiegłym roku płatności News Corp na rzecz byłego prezydenta Hiszpanii nieznacznie spadły o 2,5% w porównaniu z rokiem podatkowym 2020, po tym, jak zarząd grupy zgodził się obniżyć premię gotówkową za drugą połowę o 20% do 2020 r. coraz większa koncentracja firmy na kosztach” ze względu na pandemię COVID-19”.

„Amerykański gigant jest jedną z największych grup komunikacyjnych na świecie i jest właścicielem Wall Street Journal, New York Post czy The Sun and the Times w Wielkiej Brytanii. Szef FAES również doradza od 2011 roku do firmy wydobywczej Barrick Gold Corporation, największej firmy wydobywczej złota. Na świecie i za pośrednictwem firmy na Bermudach jest dyrektorem Afiniti, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją działającej w Hiszpanii. Kieruje swoim synem Alonso Aznar „, wyjaśnia eldiario.es.

Dochodowe życie Aznara

Od wyjazdu z Moncloa Jose Maria Aznar nie opuścił ani jednego dnia roboczego. Pełniąc funkcję premiera przez dwie kadencje, madryleński polityk mógł cieszyć się prywatnym biznesem ostatniej dekady i lukratywnymi korzyściami, jakie zapewnia.

Aznar pracuje w kancelarii prawnej Latham i Watkins, pierwsza na świecie firma prawnicza przez billing, jako międzynarodowy konsultant pod nadzorem swojego przyjaciela Juana Bacona, który właśnie został mianowany partnerem zarządzającym hiszpańskiego biura firmy.

Aznar zajmował również stanowisko zewnętrznego doradcy Endesy, firmy, którą sam pomógł w prywatyzacji, gdy był w Moncloa.

Co więcej, W dalszym ciągu otrzymywał dożywotnie pensję byłego szefa rządu w wysokości około 80 000 euro rocznie.

(pochodzi z Rewolucja Hiszpańska)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *