Badają alternatywy dla biogazowni do wytwarzania energii elektrycznej

Badają alternatywy dla biogazowni do wytwarzania energii elektrycznej

Minister Środowiska i Zmian Klimatu Jujuy, Maria-Inés Zegaran, spotkała się z wysłannikami Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w celu sfinalizowania procesu oceny alternatyw dla budowy biogazowni w Jujuy Environmental Centre, poinformowano dzisiaj oficjalnie.

Podczas spotkania poruszono „kwestie związane z substratami do produkcji biogazu, w tym odpadami z rzeźni, odpadami z targów owocowo-warzywnych, odpadami organicznymi z supermarketów i odpadami z przycinania” – wyjaśnił szczegółowo rząd Khogoy.

Mokra biogazownia będzie miała zdolność generowania około 4000 megawatów rocznie.

Ponadto zakład będzie wytwarzał biomateriały jako pozostałości, które mogą ostatecznie zostać dopuszczone do komercjalizacji, przy alternatywnym zastosowaniu nawozów azotowych, pomagając wprowadzić bardziej zrównoważony rozwój do działań rolniczych.

Projekt będący w końcowej fazie przygotowania dokumentacji technicznej jest częścią projektu współfinansowanego przez województwo, Europejski Bank Inwestycyjny oraz Unię Europejską.

W spotkaniu z ekspertami Reynaldo Cruz Rivera (Meksyk) i Michelle Conchilo (Polska) udział wzięli: Koordynator Jednostki Wdrażania Projektów GIRSU, Susana Amador; Kierownik Girsu SE (Kompleksowa Gospodarka Stałymi Odpadami Miejskimi), Gabriela Albornoz; Dyrektor działu odpadów specjalnych i niebezpiecznych Gaston Shingolani oraz członkowie Eptisa Epem Consulting Lucas Macedo, Santiago Ocaranza i Alejandro Villani.

(winić)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *