Badają powiązania współpracowników Casa Grande z osobą podejrzaną o wysyłanie narkotyków do Polski – eju.tv

Badają powiązania współpracowników Casa Grande z osobą podejrzaną o wysyłanie narkotyków do Polski – eju.tv

Prokuratura poszukuje powiązań z biznesmenem oskarżonym o przemyt do Polski 440 kilogramów narkotyków. Prowadzą dochodzenie w sprawie rzekomego nielegalnego wzbogacenia

Interwencja w centrum rozrywkowo-koncertowym Casa Grande, która miała miejsce w czwartkowy wieczór w stolicy Santa Cruz, wpisuje się w działania podjęte przez Prokuraturę i Policję w związku z incydentem. Śledztwo w sprawie transportu do Polski 440 kilogramów narkotyków.

Prokurator prowadzący sprawę Alexander Mendoza poinformował, że zgłosili się oni Cyfrowy rejestrator wideo (DVR) miejsca, w którym miała miejsce interwencja, wykradziono dokumenty, a także poproszono o wyciąg Działalność gospodarcza zarówno osoby objętej dochodzeniem, jak i części osób oskarżonych o udział w handlu narkotykami.

Mendoza wyjaśnił, że jedna z postawionych hipotez, w związku z którą przeprowadzono interwencję w Casa Grande, głosi, że główna osoba, wobec której prowadzone było śledztwo w sprawie transportu narkotyków w drewnie do Polski, ma powiązania z jednym z partnerów w tym biznesie. Trwa dochodzenie w sprawie oskarżonego Przestępstwo nielegalnego wzbogacenia się osób fizycznych z wpływem na państwo, Między innymi w celu legitymizacji nielegalnych zysków.

„Jest otwarta sprawa, w której prowadzone jest śledztwo w sprawie Kevina PM (w sprawie transportu narkotyków do Polski) i dlatego toczy się śledztwo w sprawie PMProkuratura przeprowadziła kilka nalotów, z których jeden miał miejsce w restauracji Casa Grande, gdzie… istniał związek lub kontakt z kluczową osobą objętą dochodzeniem, To jest hipoteza, którą stosujemy – wyjaśnił.

Centrum wydarzeń ma rzekome powiązania z osobą, której dotyczy dochodzenie w sprawie handlu narkotykami, ze wspólnikiem, co starają się zweryfikować. W tym dniu do złożenia zeznań wezwano dwie osoby.

Celem jest dotarcie do sedna faktów i sprawdzenie, czy hipoteza jest poparta. „Wraz ze zgromadzonymi przedmiotami: między innymi cyfrowym rejestratorem wideo, niektórymi dokumentami, które są w trakcie analizy, wezwaniami do sądu”.

Przesyłka narkotyków skonfiskowana w Polsce na pokładzie firmy spedycyjnej, w dwóch kontenerach, została przetransportowana ukryta wśród drewna, a jej wartość oszacowano na ponad 43 mln dolarów, tym samym uważa się ją za największą przechwyconą przesyłkę, pochodzącą z Ameryki Łacińskiej.

Na początku września br. zatrzymano Kevina PM, jednego z biznesmenów objętych dochodzeniem w sprawie handlu narkotykami, który na podstawie informacji przekazanych przez ministra rządu Eduardo del Castillo: Wykorzystaj jego firmę-przykrywkę TNT Bowles Hardwood & Forniry SRL, zlokalizowana w pobliżu El Arenal Park, koordynuje wysyłkę substancji kontrolowanych z Boliwii przez porty w Chile i Peru.

Jednak pomimo postawionych mu zarzutów Kevin BM, po postawieniu przed sędzią rezerwowym, otrzymał procedury alternatywne i mógł się swobodnie bronić.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *