Badanie dotyczące niedoborów na obszarach wiejskich w Angoli

Agencja informacyjna Angop poinformowała w poniedziałek, że po raz pierwszy kraj po uzyskaniu niepodległości przeprowadził spis ludności na taką skalę i o takim charakterze, dotyczący działalności rolniczej i rybołówstwa na skomplikowanych lub trudno dostępnych obszarach.

Jak potwierdzono w badaniach, sektor rolnictwa, hodowli i rybołówstwa na poziomie społeczności napotyka wiele trudności, od produkcji, przetwarzania i pakowania po transport i marketing.

W przeglądzie mediów podano, że badanie Narodowego Instytutu Statystyki objęło ponad 23 tys. wsi lub małych miasteczek i pozwoliło zidentyfikować czynniki, które przyczyniają się do niskiej produktywności kosztem bezpieczeństwa żywnościowego ludności.

Według diagnozy 89 proc. analizowanych osad nie ma systemów nawadniania i wodociągów, więc działalność rolnicza jest uzależniona od opadów.

Tylko 3 230 z 23 832 zarejestrowanych miejsc oferuje usługi zdrowotne; Oznacza to, że tylko 14 proc. ma jakąś jednostkę pomocy, czy to szpital, ośrodek czy centrum medyczne.

W odniesieniu do energii elektrycznej wyniki pokazały, że 83,7% odbiorców nie ma żadnego źródła zasilania, 11% korzysta z prywatnych metod alternatywnych (generatorów), a tylko 3% pobiera energię elektryczną z sieci publicznej.

Brak instytucji bankowych to kolejne ważne ograniczenie: instytucje zlokalizowane na obszarach wiejskich stanowią 0,5 procent ogółu w kraju, wyjaśnił Angop.

W świetle badań 73 procent wiosek ma obecnie dostęp do sygnału radiowego, 25 procent telewizji i 50 procent zasięgu telefonicznego.

Jednak tylko 12 proc. ma dostęp do internetu, 2 proc. dostęp do prasy, a ok. 21 proc. nie ma pod ręką żadnych środków komunikacji społecznej, informacja jest ograniczona. Dokument INS zaleca wyposażenie obszarów wiejskich w podstawową infrastrukturę i usługi w celu poprawy warunków życia ludności i zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla zrównoważonego rozwoju.

Zdaniem fundacji, powiedział Angop, raport może być cennym narzędziem pracy rządu, sektora prywatnego, instytucji akademickich i społeczeństwa obywatelskiego, dostarczając „wystarczająco wiarygodnych, aktualnych i szczegółowych danych statystycznych”.

pam/mjm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.