Bądź liderem bez marnotrawstwa i patriotyzmu

Sukces telewizji Aragon można porównać do siły mediów dla najdłużej żyjących regionów autonomicznych: TV3, TVG czy ETB. Oczywiście nie ceni się ani absurdu politycznego, ani granic tożsamości, ani interesów narodowych. To telewizor, który uczciwie reprezentuje średnią aragońską i jest najlepszym przykładem partnerstwa telewizyjnego z widzami. Liczby mówią same za siebie: Jest to druga najchętniej oglądana seria regionalna, po TV3, z programami informacyjnymi, które docierają do 40% widowni i z budżetem zaledwie 50 milionów rocznie. Co dziwne, ma taki sam roczny budżet, jak nadzwyczajny wzrost, który Generalitat Katalonii przeznaczył na swoją telewizję publiczną w 2021 roku.

Zamknięcie regionalnej sieci Aragon w 2021 r. pozostawia rekordowe liczby, kiedy świętuje 15-lecie istnienia. Utrzymuje średnią oglądalność na poziomie 11,5%, przy czym grudzień jest najlepszym miesiącem w roku. Seria Aragon przekroczyła 100% pokrycia, co to potwierdza Praktycznie wszyscy Aragończycy mają swój własny telewizor w ciągu zeszłego roku. Klejnotem w koronie Aragon TV jest jej program informacyjny: ma najlepszą publiczność w Hiszpanii, ze średnią 31,5% w południowych programach informacyjnych. Nikt nie może jej przytłoczyć tymi liczbami.

W ostatnim roku 2021 Aragon TV była najbardziej rozwiniętą telewizją (tylko za telewizją kanaryjską, ze względu na medialny wpływ wulkanu La Palma) i stała się kanałem referencyjnym w rankingu Forta (Unii Radia Autonomicznego i władze lub organizacje telewizyjne). Jego sukces jest taki Na każdym spotkaniu Forty omawiają klucz lub formułę Aragon TVJest nawet postrzegany jako model przez niezależne rządy, które nie mają własnej telewizji.

Godny pozazdroszczenia przykład

Zalążek tego kanału regionalnego wywodzi się z gorąca telewizji regionalnych drugiej generacji, które starają się uporządkować swoje terytorium za pomocą treści audiowizualnych. To tutaj narodziły się IB3 (Baleary), CMM (Castilla-La Mancha) czy Aragon TV. To obszary który nie miał silnej pozycji regionalnej dla ogólnej sieci Albo jej własny telewizor, który codziennie opowiadał o tym, co działo się w okolicy. Jednak sukces telewizji Aragon znacznie przewyższa inne regiony autonomiczne, które nie docierają nawet do 5% widowni. Twinning TV z publicznością. W ten sposób źródła z sektora audiowizualnego Aragonii, ta gazeta, określają, co kanał Aragon oznacza dla społeczności Aragonii. Jak więc zdobyć telewizor z wieloma korzeniami i publicznością? „Zasadą Aragon TV nie jest wdawanie się w kłótnie ani z terytorium, ani z polityką. Jej celem jest posiadanie bliskich informacji i bycie bardzo blisko obszaru. Ludzie lubią się widywać” – powiedział tym konsultowanym źródłom. .

W rzeczywistości cierpiał w ostatnich latach Różne cięcia budżetowe Ze względu na sytuację ekonomiczną jej publiczność nigdy nie została skrzywdzona. Źródła twierdzą, że „wszystko, co nosi biznes, jak westerny, filmy z pierwszej lub pierwszej serii, jest bardzo skuteczne”.

Dyrektor generalny Korporacji Radiowej i Telewizyjnej Aragonii (CARTV), Francisco Quirol El Confidencial, uczestniczył w ocenie Ogromny sukces telewizji Aragón w 2021 r., w pierwszym roku na czele podmiotu publicznego. „Jest to wynik, który sprawia, że ​​jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zakończyć rok jako liderzy po TV3, bardzo silnym wzorem do naśladowania i Ma czynnik różnicujący języklub wyższy niż ETB, który ma 40 lat, lub znacznie wyższy niż Canal Sur, który ma bardzo silną strukturę”, wyjaśnia Querol.

Szef telewizji regionalnej docenia model serialu i pracę wykonaną w ostatnich latach. „Codziennie ewoluujemy wraz z odbiorcami, zespołami, współpracownikami lub harmonogramami, więc nie dogadujemy się i jesteśmy bardziej wymagający” – wyjaśnia. Zespół zarządzający Aragon TV patrzy na ekran i profile fanów Analizują to co minutę i każdy program Aby dowiedzieć się więcej, czego żądają Aragończycy.

Opierając się na tej dostrzeganej potrzebie opinii publicznej, Aragon TV nieco ponad rok temu postawiło rano na nowy format. Z jego obecnym programem „Tu i Teraz” i Konkurs „Złap mnie, jeśli potrafisz”, prowadzi Aragón TV do wartości powyżej 10% i do 25% na początku programu informacyjnego, osiągając 40% oglądalności. i to wszystko Bez niczego szczególnego, nie wydarzającego się lub wpływającego na aktualności.

Na przykład 26 listopada osiągnęli oni 43,5% udziału w oglądalności ich wiadomości w południe. Dziś od 20 miesięcy są liderem komputerów stacjonarnych, telewizor, który rano rośnie o 15%. Źródła, z którymi się konsultowano, powtórzyły: „Kiedy uważano, że osiągnęli limit widowni 5 lub 6 lat temu, co roku biją rekordy, a ich zakład jest ambitny, nie tracąc przy tym istoty bycia telewizorem z dostępem do regionu”. Jej sukces jest komentowany na każdym spotkaniu Forty i .. Jest postrzegany jako przykład przez niezależne społeczności, które nie mają własnej telewizji. Tak jest w przypadku Nawarry, której rząd kierowany przez prezydent Marię Chevett stał się modelem telewizji aragońskiej ze względu na mały budżet i bardzo dużą widownię.

Bez marnotrawstwa i politycznej manipulacji

Niedawno w raporcie zatwierdzonym przez 13 hiszpańskich uniwersytetów podkreślono znaczenie bliskości i struktury terytorium promowanej przez telewizję regionalną. Wskazał na jej deficyt budżetowy w porównaniu z innymi telewizorami na kontynencie europejskim. Wśród innych danych jest jasne, że koszt na mieszkańca publicznych stacji radiowych w Hiszpanii wynosi 42 euro. jak myślisz? 36% poniżej średniej europejskiej wynoszącej 65. W tym przypadku telewizor Aragon kosztuje nieco ponad 35 euro za Aragonę. Co więcej, ekonomiczny wpływ sieci Aragon polega na tym, że każde zainwestowane 1 euro generuje ponad 2 euro w gospodarce Aragonii.

Dyrektor ds. mediów CARTV, Maria de Miguel, przyznaje tej gazecie, że „będąc lokalną telewizją, w 2021 roku byliśmy optymistami i wybieraliśmy więcej informacji, więcej bieżących spraw i zawsze w przyjaznym tonie”. Mówi tajemnicę sukcesu wiadomości z ponad 40% publicznością: „Promowaliśmy ciągłą rekrutację i dokładne informacje, ale nie przeładowaliśmy się informacjami, których nie możemy dobrze omówić. Przywiązanie do bliskości i bliskościBez świetnych reporterów. Wyróżniamy się w tym.”

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do sukcesu Aragon TV jest to, że Nie została skorumpowana przez interesy polityczne, tożsamościowe lub narodowe. Tak utożsamia się z nią Maria de Miguel, mówiąc: „nie jesteśmy ani TV3, ani ETB, ani TVG. Tworzymy telewizję hiszpańskojęzyczną, która konkuruje na równi z resztą generalistów i w tym celu rozmawiamy o tym, co jest bliskie i czym jest aragoński bez tworzenia obiektywnego nacjonalizmu.Nasza data z informacją jest bliska”.

Tu i teraz, przydatny poranny zakład. (telewizja aragońska)

Praktycznym przykładem jest porównanie dwóch programów żniwnych z każdej telewizji: „Polònia” i „Oregon TV”. W pierwszym występuje uprzedzenie tożsamościowe i wyraźna treść nacjonalistyczna. Jednak „Oregon TV” jest sarkastyczny humor, który nikogo nie zwalnia Z rodzinną rozrywką.

Jego różnicującą zaletą jest to, że to intencja polityczna lub intencja samego rządu aragońskiego, który płaci za niezależną telewizję z codziennych decyzji. Francisco Quirol, dyrektor CARTV, wyjaśnia, że ​​dla Aragon TV „pluralizm jest jednym z „dominujących pomysłów”, ponieważ region jest pluralistyczny ze względu na swój sposób myślenia. Jest to jedna z kwestii, które wnosimy do stołu negocjacyjnego. to prawda, że ​​jesteśmy zależni od tego, co ogólne i że mamy zarząd, w którym znajdują się wszystkie partie polityczne, i zdaję sobie sprawę, że muszę być za to pociągany do odpowiedzialności co miesiąc. Ale jeśli wiadomość nie była apolityczna i uczciwa, to nie miałby średnio 35% widowni”.

Fotograf z Canal Aragon podczas transmisji. (telewizja aragońska)

Prawda jest uparta. Mianowicie, strojenie jest maksymalne w zarządzie CARTV, gdzie wszystkie partie polityczne z reprezentacją znajdują się w Cortes of Aragon. „Niespójności są nieistotne i Prawie zawsze pod względem formalnym W tle. W rzeczywistości do siedziby parlamentu nie dotarło nic niebezpiecznego ani kontrowersyjnego – mówi jeden z wymienionych radnych.

Na tym polega sukces wyjaśniony przez jego menedżerów i świadkiem publiczności. Telewizja Aragon jest zgodna ze swoimi widzami, ponieważ tylko jej treść zadowala widzów i jest odzwierciedlana każdego dnia. Telewizor w nieustannej adaptacji, z niewielkim budżetem, z klimatem aragońskim.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.