Bahamy donoszą, że huragan Nicole pozostawił niewielkie szkody | Aktualności

Władze Bahamów potwierdziły w piątek, że po tym, jak huragan Nicole przeszedł przez wyspę, kraj nie spowodował większych szkód w infrastrukturze i nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych.

Przeczytaj także
Nicole słabnie i zamienia się w tropikalną burzę, gdy ląduje na Florydzie w USA.

Pełniący obowiązki premiera Bahamów Chester Cooper powiedział: „To dobra wiadomość, że nie ucierpialiśmy znacząco pod względem naszej infrastruktury, ale przesłanie pozostaje, że od czasów Doriana nie było wystarczających inwestycji w infrastrukturę i musimy skoncentruj się na przywróceniu (portu) Abaco.prawdziwie”.

Cooper podkreślił, że kraj nie powoduje „utraty życia i żadnych poważnych obrażeń”, zauważając, że w porcie wystąpiły powodzie. „Woda przeszła może około stopy, półtorej stopy i właśnie to obserwujemy teraz podczas tej konkretnej burzy” – powiedział.Cooper podkreślił, że niektóre powodzie wystąpią w porcie Abaco i międzynarodowym porcie lotniczym Leonard M. Thompson, czego oczekiwano z powodu deszczu i fal wywołanych przez Nicole.

Cooper zauważył, że niektóre podmioty Green Turtle Cay wciąż nie mają elektryczności, ale naród popiera otwartość na turystykę i nie przewiduje spadku sektora.

„Turystyka jest silna. Turystyka pozostanie silna. Wiemy, że wielu turystów nie wyjechało. Doszli do wniosku, że to tylko tropikalna burza i utkwili w niej. Udało się to im i turystom.”

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.