Banco Santander zarządza działalnością bankowości detalicznej Deutsche Banku w Polsce

Banco Santander zarządza działalnością bankowości detalicznej Deutsche Banku w Polsce

Madryt (PE). Banco Santander i jego spółka zależna w Polsce, Bank Zachodni WBK, zgodziły się kupić część detaliczną oraz usługi bankowości prywatnej Deutsche Bank Polska, z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych w walutach obcych, w tym akcji DB Securities, na łączną szacunkową kwotę 305 mln euro – podał w czwartek podmiot.

Bank, na którego czele stoi Anna Botin, potwierdził, że ta operacja wzmocni pozycję jego polskiego oddziału Jako trzecia polska instytucja finansowa, posiadająca 6,8 mln klientów i posiadająca ponad 11,7% udziału w rynku kredytów i 11% depozytów, będzie „wiodącym podmiotem bankowości prywatnej w kraju”.

Przejęcie obejmuje bankowość komercyjną, bankowość prywatną oraz działalność MŚP w Polsce Deutsche BankuJednostka Zarządzania Aktywami i jej sieć handlowa obejmująca 113 oddziałów i zatrudniająca około 1500 pracowników. Na koniec czerwca ubiegłego roku aktywa przejętej spółki wynosiły 4 350 mln euro, z czego 4 300 mln euro to pożyczki, a 2 505 mln euro depozyty klientów. Powstały bank będzie miał łącznie około 39,8 miliarda euro aktywów, 30,3 miliarda euro kredytów i 28,3 miliarda euro depozytów klientów.

„Mamy w Polsce świetny bank z najlepszą w kraju platformą bankowości mobilnej. W ostatnich latach Polska stała się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i wierzymy, że mamy potencjał do dalszego wzrostu w kraju” – powiedziała Prezes Santander, Anna Botín. Putin podkreślił także, że to przejęcie wzmacnia pozycję banku w ważnych sektorach biznesowych, takich jak bankowość prywatna i MŚP, oraz pozwoli grupie w dalszym ciągu osiągać rentowność dla akcjonariuszy.

operacja, Pod warunkiem odpowiednich zezwoleń, zakończy się przed końcem 2018 r. i osiągnie 15% zwrotu z inwestycji w 2021 r., co będzie miało pozytywny wpływ na zysk na akcję (EPS) Santander. Nie będzie to miało jednak istotnego wpływu na wskaźniki kapitałowe grupy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *