Bank of England publikuje regułę, która może sprawić, że mieszkania będą droższe

Bank of England publikuje regułę, która może sprawić, że mieszkania będą droższe

Pandemia koronawirusa wymusiła uruchomienie Pracuj elektronicznie Jako doskonale poprawna metoda biznesowa. I jak to często bywa, przez długi czas ludzkie nawyki były ważniejsze od zasad i przepisów.

Każdy kraj ustanowił własne prawa, ale dopiero na początku sierpnia, kiedy, cóż, kto Unia Europejska Podjęto próbę ujednolicenia społecznych korzyści tej praktyki. On Bank Anglii Opublikowano 4 sierpnia Ramowa konwencja o pracy zdalnej. To rozporządzenie z Brukseli, które oprócz zmian na rynku pracy może mieć implikacje dla rynku mieszkaniowego.

Jak donosi ta gazeta, umowę podpisali m.in 18 krajów członkowskich Unii Europejskiej – Niemcy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Liechtenstein, Czechy, Austria, Holandia, Słowacja, Belgia, Luksemburg, Finlandia, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Polska, Chorwacja, Malta – czyli bardzo duży region, który otwiera nieskończoną ilość możliwości dla tych, którzy mają pracę zdalną i swobodę pobytu.

Podsumowując regułę (Chociaż zawiera drobny druk) Niniejsza Umowa umożliwia osobom, które pracują zdalnie poza swoim krajem ojczystym, zachowanie ich socjalnym, ekonomicznym i pracowniczym Z kraju, w którym pracują, a nie z kraju, do którego przenieśli swoje miejsce zamieszkania. Głównym warunkiem jest to, aby transfer był prawdziwy, to znaczy działał przynajmniej w pięćdziesiąt% dni poza swoim krajem.

Według niektórych analityków ta zmiana pracy może mieć wpływ na rynek mieszkaniowy. Nikomu nie przeszkadza fakt, że Hiszpania ma bardziej konkurencyjny klimat i ceny niż wiele krajów, które podpisały Umowę Ramową, a to może zwiększyć zainteresowanie europejskich pracowników życiem w naszym kraju.

Hiszpanie na straconej pozycji

Chociaż każda firma negocjuje swoje umowy indywidualnie, może to być okoliczność, do której należą pracownicy LuksemburgI DaniaI Niemcy Również Irlandia (o wyższych zarobkach niż Hiszpanie) zdecydowali się zamieszkać w Hiszpanii, „co podniosło” ceny mieszkań (zarówno na rynku wynajmu, jak i kupna).

Dopiero teraz dowiedzieliśmy się o raporcie Obserwatorium Emancypacji przygotowanym przez Radę Młodzieży Hiszpańskiej (CJE), zgodnie z którym młodzi Hiszpanie nadal opóźniają wiek emancypacji do 30 lat, najwyższego od dwóch dekad.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *