Barbados będzie walczył o zniesienie sankcji wobec Wenezueli

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

BRIDGETOWN, 9 lipca (Princea Latina) Premier Barbadosu Mia Motley ogłosiła dziś, że będzie nadal walczyć o zniesienie sankcji dla sektora energetycznego USA wobec Wenezueli.

Podkreślił, że podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu prac nad zniesieniem sankcji (nałożonych przez Stany Zjednoczone na) wenezuelskie firmy, aby Organizacja Państw Karaibów Wschodnich i inne mogły ostatecznie wejść do odnowionej i na nowo zdefiniowanej Petrocaribe.

Motley podkreślił później, że „wiele osób cierpi z powodu wprowadzenia tych sankcji”, które rząd USA nałożył jako zdalnie sterowany mechanizm podkopywania i dławienia gospodarki Wenezueli.

Jednak urzędnik Barbadosu uznał częściowe zniesienie tych sankcji w niedawnej przeszłości, co pozwoliło Wenezueli negocjować – w ograniczonych okolicznościach – z Europą.

Podkreślił, że ten przykład należy brać za przykład, aby umożliwić normalizację stosunków gospodarczych – w sektorze energetycznym – w Wenezueli z narodami Karaibów.

Kilka dni temu, podczas czterdziestego trzeciego szczytu szefów rządów CARICOM, Motley był jednym z najaktywniejszych głosów w sprawach związanych ze zniesieniem sankcji USA wobec Wenezueli, którą uważa za „niezbędną” dla rozwoju i wzrostu gospodarczego. krajów regionu.

Stany Zjednoczone, w związku z sankcjami na rosyjski gaz i ropę, w wyniku wojny z Ukrainą zostały zmuszone do częściowego zniesienia blokady na rząd Nicolása Maduro, w celu poszukiwania nowych dróg dostaw.

Geopolityczni eksperci niemal zgadzają się, że amerykańska administracja Joe Bidena przeszła od ignorowania zasadności Maduro do bezpośrednich negocjacji z prezydentem Wenezueli w sprawie częściowego zniesienia sankcji, chociaż pominęła osobowość Juana Guaido, do czego przyznali. jako tymczasowy prezes.

Mój jak

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.