Batman przybywa do Meksyku – POSTA

Meksyk. – Batman, kultowa postać z Gotham City w Meksyku i 13 innych krajów, odwiedzi nową antologię DC Comics „Batman: The World” meksykańskiego pisarza Alberto Chimala

Autor „Tower and Garden” (2012) wyjaśnił na swoim koncie na Twitterze: „Jestem bardzo zadowolony, że mogę napisać scenariusz do opowieści rozgrywającej się w Meksyku, zilustrowanej przez znakomitego Rolo Valdesa”.

Ogłoszeniu towarzyszyła okładka komedii poświęconej temu krajowi, data premiery 14 września oraz szczegóły fabuły, z którą zmierzy się „Mroczny Rycerz”.

„W naszej historii Batman przybywa do historycznego centrum CDMX i rozwiązuje sprawę naznaczoną wieloma zgonami i duchami” – dodał Chimal.

Na okładce Batman jest widziany w ciemności, niosąc w dłoniach jasne światło, podczas gdy za nim unosi się upiorna czarnowłosa kobieta z rozpostartymi ramionami.

Na zdjęciu również budynek, który wydaje się być Pałacem Sztuk Pięknych i duży księżyc oświetlający ponury krajobraz.

W projekcie wzięło udział 14 rysowników i zespół kreatywny z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Czechy, Polska, Rosja, Brazylia, Turcja i Japonia, by wymienić tylko kilka.

Cała seria zostanie przetłumaczona na języki każdego narodu i obejmie walkę z międzynarodową przestępczością, którą Batman będzie kontynuował w tych regionach, których praca również celebruje znaczenie superbohatera na całym świecie.

Redaktor DC i dyrektor kreatywny Jim Lee powiedział w oświadczeniu: „Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znaną na całym świecie”.

Do Shimalla i Valdesa dołączyli tacy artyści jak hiszpański pisarz i artysta Paco Roca. A także Alessandro Pilotta i Nicola Marie z Włoch; Carlos Estefan i Pedro Mauro z Brazylii oraz Stepan Kopriva i Michel Sochanic z Czech.

W Meksyku i Ameryce Środkowej firmą, która zrealizuje ten projekt będzie inauguracyjna Televisa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *