Batman przybywa do Meksyku – POSTA

Meksyk. – Batman, kultowa postać z Gotham City w Meksyku i 13 innych krajów, odwiedzi nową antologię DC Comics „Batman: The World” meksykańskiego pisarza Alberto Chimala

Autor „Tower and Garden” (2012) wyjaśnił na swoim koncie na Twitterze: „Jestem bardzo zadowolony, że mogę napisać scenariusz do opowieści rozgrywającej się w Meksyku, zilustrowanej przez znakomitego Rolo Valdesa”.

Ogłoszeniu towarzyszyła okładka komedii poświęconej temu krajowi, data premiery 14 września oraz szczegóły fabuły, z którą zmierzy się „Mroczny Rycerz”.

„W naszej historii Batman przybywa do historycznego centrum CDMX i rozwiązuje sprawę naznaczoną wieloma zgonami i duchami” – dodał Chimal.

Na okładce Batman jest widziany w ciemności, niosąc w dłoniach jasne światło, podczas gdy za nim unosi się upiorna czarnowłosa kobieta z rozpostartymi ramionami.

Na zdjęciu również budynek, który wydaje się być Pałacem Sztuk Pięknych i duży księżyc oświetlający ponury krajobraz.

W projekcie wzięło udział 14 rysowników i zespół kreatywny z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Czechy, Polska, Rosja, Brazylia, Turcja i Japonia, by wymienić tylko kilka.

Cała seria zostanie przetłumaczona na języki każdego narodu i obejmie walkę z międzynarodową przestępczością, którą Batman będzie kontynuował w tych regionach, których praca również celebruje znaczenie superbohatera na całym świecie.

Redaktor DC i dyrektor kreatywny Jim Lee powiedział w oświadczeniu: „Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znaną na całym świecie”.

Do Shimalla i Valdesa dołączyli tacy artyści jak hiszpański pisarz i artysta Paco Roca. A także Alessandro Pilotta i Nicola Marie z Włoch; Carlos Estefan i Pedro Mauro z Brazylii oraz Stepan Kopriva i Michel Sochanic z Czech.

W Meksyku i Ameryce Środkowej firmą, która zrealizuje ten projekt będzie inauguracyjna Televisa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *