BBVA jest jedynym bankiem Ibex, który jest bliski poziomu Credit Suisse przed kryzysem

BBVA jest jedynym bankiem Ibex, który jest bliski poziomu Credit Suisse przed kryzysem

Krach na giełdzie, strach przed efektem zarażenia i reputacja banków wkrótce eksplodują. W najbliższy wtorek mija sześć miesięcy, odkąd połowa marca zdewastowała te okolice 167 lat historii Credit Suisse. Całodobowe negocjacje w Zurychu w sprawie szybkiego zamknięcia umowy o fuzji z UBS doprowadziły do ​​emocjonującego weekendu, którego skutki nadal są odczuwalne na giełdzie. Przynajmniej w Hiszpanii, gdzie BBVA zbliża się jedynie do poziomów, które istniały przed krachem na giełdzie, który spowodował interwencję SVB Financial w Stanach Zjednoczonych.

Spośród sześciu banków wchodzących w skład Ibex 35 podmiot, na którego czele stoi… Carlosa Torresa Jest jedyną spółką, która po skonsolidowaniu siedmiu euro na akcję zbliża się do tej bariery. Kiedy rynki zamknęły się w poniedziałek, jego kurs wyniósł 7,1 euro, zaledwie niecałe 4% od osiągnięcia poziomu 7,4 euro na początku marca ubiegłego roku, kiedy to odliczenie wypłat kapitału, Co ma deflacyjny wpływ na kapitalizację.

Sytuacja poprawiła się w Türkiye po lutowym trzęsieniu ziemi Powrót do podnoszenia stóp procentowych przez Ottomański Bank Centralny w celu kontrolowania inflacji to czynniki, które zdaniem analityków posłużyły jako katalizator ożywienia gospodarczego. W rzeczywistości bank z siedzibą w La Villa dokonał aktualizacji wyceny na poziomie prawie 27%, co stanowi najwyższy wzrost w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Nurii AlvarezAnalityk Renta 4 potwierdza strategię przyjętą przez BBVA, z „spójnym” planem działania Porównanie z innymi hiszpańskimi bankami Dzięki międzynarodowej karierze jej twórczość jest bardziej „różnorodna”.

Tak jest na przykład w przypadku Santander Banku, który ze względu na większą obecność międzynarodową stoi przed ryzykiem regulacyjnym. Wyraźnie wyróżnia się Polska, która obecnie boryka się z niespodziewaną obniżką stóp procentowych. Stopę procentową ogłoszono w kraju dwa tygodnie temu. Grupie kierowanej przez Annę Botin wciąż brakuje 10% do odzyskania rocznych maksimów, jakie osiągnęła przed początkiem kryzysu finansowego, kiedy jej akcje kursowały po 3,8 euro, a zatem Powyżej 3,4 euro, przy którym zamknął się w poniedziałek.

Bank of Cantabria wdrożył po drodze dwa programy odkupu akcji i chociaż mogły one przyczynić się do wzrostu jego wartości na giełdzie, Alvarez podkreśla, że ​​wpływ tego typu inicjatyw ma „niezbyt znaczący” wpływ na Rozmiar cytatu jest ograniczony prawnie. W ostatnich miesiącach hiszpański sektor bankowy wykorzystał nadwyżkę płynności w tej formule w celu zwiększenia premii dla akcjonariuszy.

Oprócz dwóch wymienionych, Banku Sabadell To kolejny podmiot, który zdecydował się na obniżenie kapitału i obecnie realizuje program wykupów, z którego zrealizowano już trzy czwarte całości. Firma, którą kieruje Cesara Gonzaleza Bueno W ciągu roku jego wycena została przewartościowana o ponad 16%, do kwoty 1,02 euro, zatem do zakończenia pogorszenia koniunktury potrzeba jeszcze 22,5%.


Ich także nie udało się uratować Kaixabank i Bankenter, Skorygowały one odpowiednio o prawie 14% i 15% od swojego szczytowego poziomu w marcu i stanowią „czerwone latarnie” dla banków, które w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy odnotowały straty na poziomie 7,4% i 3,2%. towarzyszy mu Banku Unicaja Który od marcowego zamachu stanu nie może podnieść głowy i notuje się nieco poniżej poziomu 1,04 euro, przy którym po raz pierwszy pojawił się na rynku. Ibex 35 pod koniec 2022 roku. Ogólnie, the Ibex Bank traci prawie 10% Od czasu upadłości wielu banków detalicznych w USA spadek jest zgodny ze stopą 8,8% odnotowaną przez banki europejskie w tym samym okresie.

Chociaż te sześć spółek wykazuje ogromny potencjał w obliczu korekt, których były świadkami, czeka je scenariusz niepewności, w którym stopy procentowe utknęły w epicentrum. Rynek zaczął już dyskontować końcówkę Wzrastają referencyjne stopy procentowe w strefie euroDo tego dochodzi spowolnienie wolumenu kredytów w świetle danych o dochodach za 2024 rok, a co za tym idzie stagnacja cen. „Inwestorzy zaczynają wykluczać bardziej negatywny scenariusz, niż sugerują dane makroekonomiczne” – mówi Alvarez, podkreślając, że stosunek ryzyka do zysku w hiszpańskim sektorze bankowym jest „atrakcyjny” przy obecnych cenach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *