Berlin wzywa Europę do zajęcia wspólnego stanowiska i przyjęcia rosyjskich dysydentów

Niemcy W ten piątek bronić potrzeby Otwarcie bram Europy dla rosyjskich dysydentów Jako sposób na osłabienie Rosji w wojnie ukraińskiej. Niemiecki rząd utrzymuje, że „musi być sposób”, aby ci, którzy sprzeciwiają się rosyjskiej służbie wojskowej i dezerterom, mogli „przybyć do Europy” i uniknąć dekretu o częściowej mobilizacji wydanego w tym tygodniu przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W obecnej sytuacji „może wystąpić Ruch lotniczy z Rosji do EuropyPrzemawiając na regularnej konferencji prasowej w Berlinie, rzecznik MSZ Stefan Hepstreet powiedział, że jest przekonany, że wielu Rosjan „nie chce brać udziału w wojnie”.

Rzecznik dodał, że jest to jeden z powodów tego na poziomie europejskim Niemcy sprzeciwiają się pełnemu ograniczeniu wiz turystycznych Dla obywateli rosyjskich, chociaż wyraził zrozumienie dla krajów, które mają odmienne stanowisko z „powodów narodowych”. Powiedział, że w najbliższych tygodniach można było uzgodnić stanowisko w sprawie wiz i ewentualnego przyjmowania rosyjskich uciekinierów, które dotychczas państwa bałtyckie i Polska kategorycznie odrzucały.

Numery urzędowe

Według danych niemieckiego MSW, w ramach programu chroniącego dysydentów, dziennikarzy i naukowców, kraj ten przyjął do tej pory 438 osób z Rosji. Procedury zostały zmienione w kwietniu tak, że „odmowa sumienia była podstawą ochrony”, jak określił to rzecznik ministerstwa Maximilian Kahl.

Putin wydał w tym tygodniu dekret „częściowo mobilizujący” do „niezbędnych i pilnych środków w celu ochrony suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Rosji” i ostrzegł, że Moskwa użyje „wszelkich środków” w przypadku „zagrożonej integralności terytorialnej Rosji”. Następnie Moskwa poinformowała, że ​​spodziewa się zaciągnąć około 300 tys. osób, ale niektóre źródła wskazują, że liczba ta może wzrosnąć.

Już w tym tygodniu niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Fraser mówiła o możliwości azylu politycznego w Europie: „Każdy, kto odważnie sprzeciwia się Putinowi i naraża się na realne niebezpieczeństwo, może ubiegać się o azyl polityczny w Niemczech” – zadeklarowała w niedzielnym wydaniu. Gazeta codzienna „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Ze swojej strony, potwierdzając wspólne przesłanie, niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann powiedział w tweecie na Twitterze, że Rosjanie uciekający ze swojego kraju są „mile widziani” w Niemczech.

indywidualna decyzja

Hepstreet przyznał podczas konferencji prasowej, że należałoby wziąć pod uwagę „aspekty bezpieczeństwa” i zbadać, czy potencjalni uchodźcy przybywają do Europy, aby uniknąć prześladowań politycznych, czy też w imieniu rosyjskich sił bezpieczeństwa. W każdym razie rząd niemiecki nie spodziewa się dużej liczby przechwytywaczy w Niemczech i dodał, że pomimo zamknięcia tras powietrznych i lądowych, wciąż istnieją sposoby na dotarcie do Niemiec.

wystarczający powód

Powiązane wiadomości

Uchylanie się od służby wojskowej w Rosji jest w ogóle wystarczającym powodem do azylu w Niemczech. Rząd wychodzi bowiem z założenia, że ​​rosyjscy dysydenci i dysydenci spotykają się z ostrymi represjami i prześladowaniami politycznymi, choć ostateczna decyzja będzie zależeć od każdego przypadku. Wręcz przeciwnie, uciekinierzy z Rosji nie mogą wybrać wizy humanitarnej na podróż z Rosji, ponieważ program ten ogranicza się do bardzo specyficznego profilu wystawców, więc ich jedyną opcją jest ubieganie się o azyl już na terytorium Niemiec.

Wnioski o azyl

Według danych MSW w tym roku liczba wniosków azylowych wzrosła o 18% w porównaniu z 2021 r., choć liczba ta nie odzwierciedla przybycia prawie miliona ukraińskich uchodźców, którzy są wykluczeni z tej procedury i automatycznie otrzymują roczne zezwolenie na pobyt.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.