Bezpośrednia inwazja na Ukrainę: Rosja zrealizowała swoją groźbę i odcięła dostawy gazu do Finlandii

Śledztwo przeprowadzone przez New York Times ujawniło szczegóły możliwej zbrodni wojennej

Rosja poszukuje nowych alternatyw dla uniknięcia sankcji nałożonych przez sojuszników Ukrainy po inwazji. Kreml negocjował z Mali Dostawa broni, pszenicy, oleju i nawozów.

Ukraina wyraziła żal za Rosyjskie ataki, które zniszczyły niedawno odtworzony ośrodek kultury na wschodzie prowincji Rannych zostało siedem osób, w tym dziecko.

Grupa Siedmiu ogłosiła nową pomoc na wsparcie obrony Ukrainy, natomiast Wzrosła lista tych, którzy zostali ukarani przez rosyjską inwazję na Kanadę.

Tymczasem śledztwo amerykańskiej gazety New York Times zaufanie Egzekucja przez żołnierzy rosyjskich na grupie Ukraińców. Filmy, zdjęcia i zeznania pokazują, kiedy ostatni raz widziano mężczyzn żywych i jak zostali zabici.

Następnie, minuta po minucie inwazja Rosji na Ukrainę(czas ukraiński, GMT +3):

Sobota, 21 maja:

7.17: Ukraińska Prokuratura ds. Dzieci potępiła zabójstwo co najmniej 232 dzieci i zranienie ponad 430 dzieci w atakach dokonanych przez Rosję. Od początku inwazji na Ukrainę pod koniec lutego.

Najwięcej ofiar śmiertelnych i rannych wśród dzieci odnotowano w obwodzie donieckim – 145; Aglomeracja Kijowa z 132; Charków (102), Czernigow (68), obwód ługański (48), Chersoń (48), Mikołajów (45), Zaporoże (28), Sumy (17) i Żytomierz (15).

Podobnie prokuratura stwierdziła, że ​​1837 placówek oświatowych poniosło straty materialne od początku inwazji, z czego 172 zostały całkowicie zniszczone.

6.00: Fińskie państwowe Gasum poinformowało w sobotę o wstrzymaniu dostaw gazu ziemnego z Rosji do Finlandii.Po tym, jak kraj skandynawski odmówił zapłaty swojemu dostawcy Gazpromowi w rublach.

„Dostawy gazu do Finlandii zostały odcięte w ramach umowy na dostawy Gazumu” – podała firma w oświadczeniu, zauważając, że Od teraz dostawy będą realizowane gazociągiem bałtyckim, który łączy Estonię z Finlandią.

5.22: Kraje bałtyckie przestaną importować energię elektryczną z Rosji od niedzielijak poinformowało w najbliższą sobotę litewskie Ministerstwo Energii.

Ministerstwo poinformowało w oświadczeniu, że rynek hurtowy Nord Pole położy kres zakupom energii elektrycznej od rosyjskiej firmy Inter Rao, zaznaczając, że tym krokiem Litwa całkowicie przestała importować ropę, gaz i energię elektryczną z Moskwy.

„Musimy przestać finansować rosyjską machinę wojenną” – powiedział litewski minister energetyki Dainius Kreves, zauważając, że Ruch jest „wyrazem solidarności z Ukrainą”.

4.36: Sekretarz obrony USA Lloyd Austin poprowadzi drugie spotkanie Ukraińskiej Wojskowej Grupy Kontaktowej, która obejmuje ponad 40 krajów.aby zapewnić koordynację dostaw broni dalekiego zasięgu do Kif w obliczu rosyjskiej agresji.

Przed spotkaniem Austin Porozmawia ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Reznikowem, aby „omówić potrzeby wojskowe Ukrainy”, Podobnie jak ostatnia partia pomocy w zakresie bezpieczeństwa, jaką Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę, według rzecznika Pentagonu Johna Kirby’ego.

Forum zgromadziło przedstawicieli ponad 40 krajów, głównie z NATO, ale także z takich krajów jak Japonia, Korea Południowa czy Izrael, w Próba Waszyngtonu stworzenia wspólnego i solidnego frontu przeciwko inwazji wojskowej z rozkazu Władimira Putina.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin poprowadzi drugie spotkanie Ukraińskiej Wojskowej Grupy Kontaktowej

4.05: Rosja ogłasza kapitulację ostatnich ukraińskich bojowników zaszytych przez prawie trzy miesiące w hutach Azovstal w mieście Mariupol. (południowy wschód), ważny krok w strategii podboju wschodniej części kraju.

Według stanu na 16 maja 2439 nazistów z [batallón] Azow i wyjęta spod prawa armia ukraińska poddali się w hucie. „Dzisiaj, 20 maja, poddała się ostatnia partia 531 myśliwców” – powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov.

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Władimira Putina „Zakończenie operacji i całkowite wyzwolenie kompleksu. [de Azovstal] To miasto Mariupol.

03.34: Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w piątek, że szachista Garry Kasparow został wpisany na listę zagranicznych agentów.

Według rosyjskiej agencji, oprócz Kasparowa, rosyjskie władze dodały do ​​tej listy także kapitał i dyrektora koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego. smak.

W związku z tym oba te czynniki przypisuje się „działaniom politycznym” przeciwko Rosji oraz otrzymywaniu środków od agencji na Ukrainie lub w Stanach Zjednoczonych.

02.28: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozmawiał z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem w piątek wieczoremw ramach rundy kontaktów z udziałem przywódców Finlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii, w pozornej próbie odblokowania potencjalnego rozszerzenia NATO.

Johnson i jego turecki odpowiednik wyrazili „zadowolenie” z przywódczej roli Ankary w radzeniu sobie z globalnym kryzysem żywnościowym, który został wyeksponowany w tym tygodniu na sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat wzrostu głodu i niedoborów w krajach, w których brakuje środków lub funduszy.

    Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odbył w piątek wieczorem rozmowę z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odbył w piątek wieczorem rozmowę z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

01.17: W piątek agencja Moody’s obniżyła rating Ukrainy po raz drugi w ciągu trzech miesięcy A oczekiwania zostały zredukowane do negatywnych, ponieważ rosnące ryzyko rosyjskiej inwazji wpłynie na stabilność zadłużenia kraju.

Agencja ratingowa obniżyła rating o jeden stopień do Caa3 po obniżeniu go o dwa stopnie w stosunku do B3 na początku marca, mówiąc, że po inwazji pod koniec marca kraj może stanąć w obliczu „dłuższego konfliktu zbrojnego, niż początkowo przewidywał Moody’s”. Luty.

To „zwiększa możliwość restrukturyzacji zadłużenia i strat nałożonych na wierzycieli z sektora prywatnego” – czytamy w oświadczeniu.

00.36: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wzmocnienie mechanizmu sprzyjającego transferowi skonfiskowanych rosyjskich aktywów finansowych do ukraińskiego programu odzyskiwania gruntów.

„Proponujemy partnerom podpisanie wielostronnego porozumienia i stworzenie mechanizmu, dzięki któremu każdy, kto ucierpiał w wyniku rosyjskich działań, może otrzymać rekompensatę za wszelkie straty” – przedstawił ukraiński prezydent.

Tak więc, zgodnie z „mapą drogową” zaproponowaną przez Zełenskiego, kraje, które skonfiskowały i skonfiskowały rosyjskie aktywa finansowe, muszą je zamrozić, aby następnie przekazać je do funduszu stworzonego specjalnie na rzecz narodu ukraińskiego.

Nowości w przygotowaniu…

Czytaj:

Ze względu na trudności, jakie Rosja napotyka na Ukrainie, Rosja stara się umożliwić wstęp do armii osobom po czterdziestce
Zaatakowali komisariaty żandarmerii wojskowej w Rosji koktajlami Mołotowa: mówią, że to protest przeciwko inwazji Putina na Ukrainę
Wstrząsające zdjęcia wykonane przez ukraińskiego żołnierza oblężonego przez wojska rosyjskie w katakumbach Mariupola: „Miejsce mojej śmierci i mojego życia”
„Jak się czułeś, kiedy go zabiłeś?”: Napięta chwila Ukrainki konfrontuje się ze zbrodniarzem wojennym, który zamordował jej męża

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.