Bezrobocie utrzymuje się w Kolumbii po nieudanych negocjacjach – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Tłumy antyrządowe niemal we wszystkich miastach tego kraju domagały się m.in. wstrzymania militaryzacji, zatwierdzenia podstawowych dochodów dla najbardziej potrzebujących i realizacji porozumienia pokojowego.

Jak każdego dnia mobilizacji od 28 kwietnia zeszłego roku, policja ze swoim elitarnym ramieniem, Mobilnym Oddziałem Przeciwdziałania Zamieszkom (Esmad), zaatakowała pokojowych demonstrantów.

W dzielnicy Popayan La Esmeralda społeczność potępiła brutalną interwencję członków Emad, którzy skierowali broń przeciwko lokalnym mieszkańcom i obrońcom praw człowieka.

Nauczyciele, studenci, kobiety, robotnicy, politycy, związkowcy, rdzenni mieszkańcy i wiele innych sektorów kraju odrzuciło politykę i administrację Duque.

Na razie Krajowa Komisja ds. Bezrobocia i rząd nie porozumiały się jeszcze, by rozpocząć negocjacje w sprawie odpowiedzi na listę postulatów i zakończenia obecnego kryzysu w kraju.

28 kwietnia w Kolumbii rozpoczął się ogólnokrajowy strajk przeciwko reformie podatkowej, która zaszkodziła kieszeniom pracowników, prowadząc do wybuchu społecznego.

Narodowa Komisja ds. Bezrobocia wezwała do lobbingu, ale do protestów przeciwko zbieżności żądań włączyły się różne wypowiedzi społeczeństwa kolumbijskiego.

Platforma Grita liczy na dzień 31 maja 3789 przypadków policyjnej przemocy w kontekście pokojowych demonstracji, 1248 ofiar przemocy fizycznej i 46 morderstw, najprawdopodobniej z rąk sił publicznych.

Podobnie rejestruje i dokumentuje 1649 przypadków arbitralnych zatrzymań, 705 brutalnych interwencji policji, 65 ofiar napaści na oczy, 187 strzelanin z bronią palną i 25 nadużyć seksualnych.

je / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *