Białoruś i Rosja zwiększają potencjał państwa związkowego

A agencja informacyjna Belta poinformowała, że ​​w niedzielę prezydent wystosował depeszę gratulacyjną z okazji Dnia Jedności między narodami Rosji i Białorusi, w której wyraził, że ta przyjaźń opiera się na zasadach równości, wzajemnego szacunku, zaufania i wsparcia.

W gratulacjach podkreślono również, że szeroki zasięg różnych dziedzin i głębokość interakcji pozwoliły słusznie nazwać Państwo Związkowe lokomotywą procesów integracyjnych w przestrzeni poradzieckiej.

W związku z tym Łukaszenka podkreślił, że Mińsk i Moskwa jednoczą się w celu wdrożenia zestawu strategicznie ważnych środków „mających na celu wzmocnienie suwerenności i przyspieszenie rozwoju państw”.

Tym samym Białoruś i Rosja wspólnie badają kosmos, budują elektrownie jądrowe, realizują projekty z zakresu mikroelektroniki i budowy samolotów. Łukaszenka podkreślił, że „naszym najważniejszym osiągnięciem jest zapewnienie obywatelom równych praw, gwarancji socjalnych, wypłaty emerytur, możliwości zatrudnienia i możliwości zdobycia wyższego wykształcenia”.

Na koniec wyraził przekonanie, że pragnienie białoruskiej i białoruskiej jedności posłuży jako solidna podstawa do rozszerzenia wielopłaszczyznowej i obopólnie korzystnej współpracy oraz budowy silnego i dobrze prosperującego Państwa Związkowego.

mim/gfa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *