Bibliotekarze odmawiają wycofania książek LGTBI w Castellón

Autorzy książek dotkniętych wycofaniem apelują o stanowczość i jedność: „Jeśli teraz pozwolimy im przejść, przyjdą po więcej”

ten Oficjalne Stowarzyszenie Bibliotekarzy i Notariuszy we Wspólnocie Walencji (COBDCV) wyraża całkowitą dezaprobatę Zapobiegawcze wycofanie książek LGTBI na temat różnorodności seksualnej i płciowej w ośrodkach edukacyjnych w Castellón. Twierdzi, że „cenzura w bibliotekach Instytutów Castellon nie powinna się powtarzać w innych bibliotekach”.

Stanowisko to jest odpowiedzią na paraliż zapobiegawczy wydany przez Kontrowersyjny Trybunał Administracyjny 1 w Castelló de la Plana i zaakceptowanie wysoce zapobiegawczego środka, o który wnioskuje organizacja Chrześcijańscy prawnicy przejść do Zapoznaj się z serią tematów LGTBI i przewodników perspektywicznych W 11 instytutach publicznych w mieście oraz w Centrum Pi Gros. To książki, które w zeszłym tygodniu dostarczyło Ministerstwo Kultury.

Chroniony krajowymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi etyki zawodowej w kwestiach profesjonalizmu i odpowiedzialności wobec ludzi i społeczeństwa, COBDCV broni technicznych kryteriów selekcji, a tym samym pracy bibliotekarzy, którzy „Każdego dnia zapewniają, że biblioteki walenckie są przestrzenią demokratycznej wolności”.

W oświadczeniu opowiada się za tym, by specjaliści z Walencji działali z „absolutną pewnością”, że biblioteki są czymś więcej niż tylko pojemnikiem na książki, ponieważ mieszczą wszystkie kolekcje, „ponieważ Zapewnia swobodny i otwarty dostęp do informacjiPonieważ ułatwiają uczenie się przez całe życie, ponieważ są przestrzenią do dialogu, ponieważ zapewniają bezpieczną przestrzeń i promują budowanie krytycznego myślenia: książki są jednym z najpotężniejszych narzędzi w bibliotekach, a 32 książki na emeryturze są odzwierciedleniem demokratycznej wolności, której broni biblioteka”.

Stamtąd Grupa Robocza Bibliotek Szkolnych COBDCV przyłącza się do obrony bibliotek szkolnych jako bramy do wiedzy i nauki oraz wspiera Ministerstwo Kultury i Feminizmu oraz LGTBI z Castelló de la Plana, dzieląc się „pełnym przekonaniem o tym, że te książki do ośrodków edukacyjnych przyczyniają się do włączenia i poszanowania różnorodności, zachęca do tolerancji„.

Ponadto należy pamiętać, że Prowincjonalne Ustawy Uznające Prawo do Tożsamości i Równości Personelu LGTBI, zatwierdzone w 2017 i 2018 roku, regulują, że wszystkie biblioteki należące do Generalitat lub samorządu miejskiego muszą posiadać zbiory bibliograficzne i filmowe. Zagadnienia zróżnicowania seksualnego, rodzinnego i płciowego oraz rozwoju seksualnego.

Oltra porównuje to do narodzin faszyzmu

Wiceprzewodnicząca Generalitat i Minister ds. Równości i Polityki Włączającej, Mónica Oltra, ostrzegła w poniedziałek, że zapobiegawcze zatrzymanie 32 przewodników na tematy LGTBI w instytutach w Castellón „nie jest atakiem na książki ani grupę LGTBI, to jest artykuł. Publicznie o możliwości pójścia tą ścieżką, Ścieżka w porównaniu do rozwoju faszyzmu w historii.

Podkreślił na konferencji prasowej na 37. Targach Książki Castillo w La Plana: Defending Tolerance.

W ceremonii uczestniczyła również feministka Castillo i radca LGTBI, Vernica Ruiz; Bruno Pembe, autor The End of the Treasury. Lesbijki, geje, osoby transpłciowe i biseksualne w XXI wieku”; Christian Carrier, koordynator techniczny Observatori contour l’Homofòbia de Catalunya i współautor „LGTBI, claus bàsiques” oraz Mercy Perez, redaktor Sembra Llibres, a także Dyrektor Generalny ds. Równości Różnorodności, José de Lamo, promotor Walencji Prawo LGTBI.

Ultra, która jest również prawniczką, ostrzegła, że ​​ta pauza jest przykładem, że „faszyzm zawsze zaczyna się tak, jak jest” i że w każdym razie ma „wątpliwości”, że książki powinny być wycofywane z instytutów, ponieważ „rada miejska nie ma Centra W związku z tym powiedział, że rada może tylko „przyjąć do wiadomości” decyzję, oprócz tego, że nie jest ona „skierowana do Ministerstwa Edukacji”.

Ponadto zauważył, że ustawa o społeczności LGTBI stanowi, że wszystkie biblioteki należące do Generalitat lub gminy muszą mieć: Ze specyficznym zbiorem bibliograficznym i filmograficznym dotyczącym zagadnień różnorodności seksualnej, rodzinnej, płciowej i seksualnej. Zauważył: „To jest nasze obowiązujące prawo i każdy sędzia ma obowiązek je znać i przestrzegać, a mam wrażenie, że tego nie robią”.

„Potrzebują czegoś więcej, aby obalić demokrację, a my będziemy z tym walczyć. Będziemy nadal powstać, przyjdą zgromadzenie prawników, którzy są bardziej faszystami niż chrześcijanie czy ktokolwiek inny” – podkreślił Ultra, podkreślając, że „tu podzielili się wody między Demokratami a tymi, którzy nie są.” „.

Dlatego zapewnia jedność instytucji demokratycznych, takich jak Generalitat czy Rada Miejska Castelló: „Wychowujemy społeczeństwo dla wolności, społeczeństwo, w którym nie ma już upokorzonych nastolatków, nie ma już życia ani skradzionych wolności, gdzie nie ma dziecko lub nastolatek nie odważy się w domu poruszyć takich kwestii, jak ich orientacja seksualna lub tożsamość”.

32 książki w bibliotece miejskiej

Ze strony Rady Miejskiej Castillo kanclerz wyjaśnił, że 32 publikacje skierowane były do ​​bibliotek 11 instytutów publicznych i ośrodków pałacowych, adresowane do grupy wiekowej 12-17 lat i kształcenia nauczycieli. Wyboru dokonano z naciskiem na nowości, ich sukces wydawniczy, czy były w Walencji, a także konsultację z dwoma wyspecjalizowanymi księgarniami.

Burmistrz Kultury wskazał, że „chociaż te książki nie znajdują się obecnie w bibliotekach szkół średnich w Castillo, znajdują się w bibliotece publicznej gminy i we wszystkich bibliotekach, aby wszyscy obywatele mogli je czytać”.

Zapewniła również, że postawią zarzuty i że burmistrz Castillo, Amparo Marco, zadzwonił do niej, aby dowiedzieć się, co się stało, ponieważ od tego weekendu jest zajęta w Kongresie Federalnym PSOE w Walencji. „Będziemy bronić praw człowieka i wolności dla każdego, kto chce kochać” – powiedział.

Wśród autorów Bruno Pembe dziękował „odwadze i konsekwencji w tej walce o wolność” i był dumny, że „faszyści nie lubią tej książki”, bo jego zdaniem pokazuje ona, że ​​coś dobrego musi być, choć zaprosił do jej przeczytania no i nie tylko zostań z tytułem „Cztery lub pięć rozdziałów”.

„Dzień, w którym będziemy mogli napisać książkę o życiu i religii osób LGTBI, nie jest problemem, będzie oznaczał, że społeczeństwo jest lepsze, a także religie” – podkreśla Ghamr. Prześladują ich i zabijają w imię religii.

Generalnie Bembe przed tym ostrzegał Ten film mógłby się bardzo źle skończyćPrzypominając sobie swoje doświadczenie jako reporter w Brazylii, gdzie był świadkiem dojścia Bolsonaro do władzy, „kiedy dziesięć lat temu bronił 'szpilki rodzicielskiej’ i był mniej znany niż Santiago Abascal”.

„Hiszpania musi zdecydować, czy chce być Hiszpanią, czy chce być Polską, Rosją, Afganistanem lub Arabią Saudyjską” – dodał.Podkreślił wezwanie do „powstrzymania skrajnej prawicy, która przychodzi po wszystko i zawsze dla grup, które zniekształcają społeczeństwo”. Ostrzegł: „To jest test; jeśli pozwolimy im teraz przejść, przyjdą po więcej”.

Inny pisarz, Christian Carrier, przypomniał konsternację, jaką poczuł, gdy dowiedział się o przestoju i bronił jedności poszkodowanych autorów: „Musimy być stanowczy i domagać się wolności wypowiedzi, aby kontynuować podbijanie naszych praw bez wycofywania się”.

Redaktor Mercy Perez zgodził się, że „teraz bardziej niż kiedykolwiek musisz pokazywać swoją twarz”, ostrzegając, że tego typu grupy „chcą atakować całe życie”. „Będziemy nadal publikować książki, które mówią o LGTBI i ruchach feministycznych” – podkreślił, ubolewając nad potrzebą mówienia o „przejmowaniu książek” w połowie 2021 roku.

reklamacja

Ze swojej strony Abugados Cristianos ogłosił złożenie skargi „W celu wykręcenia, prowokacji seksualnej i podżegania do praktyk seksualnych nieletnich poniżej 16 roku życia oraz nienawiściprzeciwko burmistrz Veronica Ruiz i poprosił sędziego o wyjaśnienie możliwego zaangażowania burmistrza Amparo Marco w tej sprawie.

Szef Organizacji Prawników Chrześcijańskich, Polska Castellanos, twierdzi, że „próba indoktrynacji nieletnich, obrony pornografii, narkotycznego seksu i atakowania religii jest nie tylko edukacją, ale przestępstwem”. Zwrócił uwagę, że „każdy, kto popiera nałożenie takiej rzeczy, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności”.

Rzecznik Cs rady, Esteban Ventura, doradca ds. równości, poprosił, aby jego okręg „musi szanować równość wszystkich, ponieważ wolność jednych nie może ograniczać ani szkodzić wolności innych, jak to ma miejsce w przypadku niektórych książek LGTBI”.

Od Humanitarnego FAPA Manuela Tarancona, Z „wsparciem” KOFABA, gdzie są włączone, zostały tak potępione jako „oburzenie”, że twierdzili, że zostali przeniesieni z AMPA w Castillo w celu dostarczenia tych książek. „Ile wyroków trzeba wydać przeciwko Ministerstwu Edukacji, aby zrezygnować i poważnie potraktować edukację naszych dzieci?”

„To wstyd, że rada miasta Castillo marnuje pieniądze ze skarbu publicznego na takie książki, a nie na dostarczanie zasobów do centrów, utrzymanie infrastruktury, wsparcie edukacyjne lub tak wiele innych rzeczy, które możemy powiedzieć”, USA Ustawa o pomocy finansowej, która mówi o tym, z konfederacjąBędą „czujni”, by bronić „praw rodzin, a tym samym praw ich dzieci”.

„cenzura ideologiczna”

dla tej części, Lesbijska, gejowska, biseksualna, biseksualna i inna federacja rządowa (FELGTBI+) uważa, że ​​nakaz, który nakazał usunięcie książek o różnorodności seksualnej z różnych instytutów w Castellón, zakłada „cenzura ideologiczna” I przydzielił swoje służby prawne do zbadania możliwych procedur.

Sąd w Castellón w piątek nakazał wycofanie książek jako bardzo zapobiegawczy środek na prośbę Chrześcijańskiej Izby Adwokackiej, chociaż wiceprezes Walencji i minister ds. równości, Monica Oltra, powiedziała w poniedziałek, że 32 egzemplarze podarowane przez Castellón City Jedenaście instytutów publicznych Rady, Dla centrum miasta i pałacu, pozostanie na razie na półkach tych ośrodków.

W oświadczeniu prezes FELGTBI+, Również Sangil, to podkreśla Są to książki „całkowicie legalne”, które od lat są w księgarniach.

Jego zdaniem sprawa stoi w sprzeczności z interesami małoletniego, „ponieważ narusza jego prawo do wiedzy”. „Chcą ich zawetować, aby uzyskać dostęp do informacji o tym, jak zwalczać LGTBIfobię lub działają tam, gdzie można znaleźć odniesienia, które są bardzo potrzebne w okresie dojrzewania” – ubolewał.

Singel uważa, że ​​tego rodzaju orzeczenie sądowe podkreśla „pilną” potrzebę przeszkolenia sędziów w sprawach Różnorodność emocjonalna seksualna, rodzinna i płciowa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *