Biden będzie starał się o reelekcję w 2024 roku w Stanach Zjednoczonych

Biden będzie starał się o reelekcję w 2024 roku w Stanach Zjednoczonych

Waszyngton-. Joe Biden dał nową wskazówkę co do kandydowania w Stanach Zjednoczonych o drugą kadencję po tym, jak potwierdził byłemu prezydentowi Barackowi Obamie swój plan reelekcji w 2024 roku, według opublikowanej dziś gazety Hill.

Pomysł ten powtarza się w publicznym wystąpieniu prezydenta Demokratów, który na początku wyścigu o nominację swojej partii komentował, że jeśli wygra w listopadzie 2020 roku, ma nadzieję zostać prezydentem przejściowym.

Jednak 20 stycznia przewidział możliwy zamiar powtórzenia kolejnej kadencji w Gabinecie Owalnym i skomentował, że Kamala Harris, obecna wiceprezes, będzie obecną wiceprezesem.

W grudniu 2021 roku Biden powiedział ABC, że nominacja Donalda Trumpa „zwiększy moje szanse na nominację”, a zapytany o to odpowiedział „tak”, choć przyznał, że wszystko będzie zależało od jego zdrowia.

A anonimowe źródła wyjaśniły, powołując się na gazetę, że prezydent „chce się zaprezentować i jasno to wszystkim ogłosić”.

Jednak z dala od silnych wiatrów politycznych i niskich notowań poparcia, to wiek Bidena wzbudził pytania o jego przyszłość.

Jeśli mój stan zdrowia będzie taki sam jak teraz, jeśli będę zdrowy, to znów będę startował – powiedział prezydent, który 20 listopada skończył 79 lat, a na początku drugiej kadencji miałby 82 lata, z czym pobić własny rekord Za najdłuższą służbę jako prezydent Białego Domu w historii kraju.

Niedawny sondaż CNBC wykazał, że 53 procent Amerykanów nie zgadza się z ogólnymi wynikami prezydenta, podczas gdy w gospodarce 60 procent ankietowanych nie pochwala jego pracy.

Tymczasem średnia z trackera FiveThirtyEight wskazuje, że wskaźnik akceptacji Bidena wynosi nieco poniżej 42 procent.

Niektórzy eksperci uważają, że środowisko może być inne na początku 2023 roku, kiedy oczekuje się, że inflacja zacznie spadać i normalizować życie po pandemii Covid-19, co stawia Bidena w lepszej sytuacji na kampanię w 2024 roku.

Może dojść do siebie – powiedział The Hill Basil Smickley, strateg Demokratów i dyrektor programu polityki publicznej w Hunter College w Nowym Jorku.

Analityk zauważył, że wiele będzie zależeć od wyniku wyborów w połowie kadencji, zauważając, że „jeśli Demokraci nie będą dobrze sobie radzić, wejdą do 2024 roku ze słabej pozycji”.

Barbara Berry, dyrektor studiów prezydenckich w Miller Center na University of Virginia, zauważyła, że ​​inni prezydenci przeszli już trudne czasy, aby odnieść sukces w reelekcji, w tym republikanin George W. Bush (2001-2009), a także demokraci William Clinton. (1993-2001) i Obamy (2009-2017).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.