Biden nie zaprasza Hiszpanii na wirtualny szczyt poświęcony cyberprzestępczości

Hiszpania Nie zaproszono do wirtualny szczyt wezwany przez Waszyngton Na cyberprzestępczość Odbyło się w środę, o czym świadczyła również jej nieobecność Rosja. ten biały Dom wezwany 30 krajów Do teraz Unia Europejska. W ramach rodziny wspólnotowej kraje takie jak Francja, Włochy, Niemcy, Irlandia i Polska zostały nazwane indywidualnie, w przeciwieństwie do Hiszpanii.

Cyfrowa „katastrofa” w Niemczech, eskalacja ataków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy trwający atak w Izraelu – uczestnicy ujawnili w środę swoją walkę z cyberwymuszeniami. ten Bramka z Stany Zjednoczone Ameryki Celem było usprawnienie współpracy w obliczu tych kosztownych i niszczycielskich ataków, które rozprzestrzeniają się na świecie.

Od początku wodzem jest Yigal Ona Izraelski Krajowy Katalog Internetowy, o ostatnim incydencie. „Mogę teraz ujawnić, że Izrael jest świadkiem potężnego cyberataku w celu szantażu na jeden z głównych szpitali” – powiedział.

Zgodnie z doświadczeniami podniesionymi na forum, Zagrożenie on jest powszechne i rozwijające się.

Niemcy Do lata tego roku po raz pierwszy samorząd we wschodnim regionie Anhalt-Bietterfeld ogłosił stan „katastrofy elektronicznej” po tym, jak został uderzony przez atak szantażu cybernetycznego.

Ataki na firmy

Zjednoczone państwo Stał się również ofiarą, zwłaszcza w pierwszej połowie 2021 r., licznych wyłudzających cyberataków na firmy.

Ataki te wiążą się z naruszeniem sieci podmiotu szyfr oni dane, następnie zażądał okupu, zwykle w kryptowalucie, w zamian za klucz do jego odszyfrowania.

Powiązane wiadomości

„Mówimy o… wzroście o około 70% w ciągu jednego roku w Korei Południowej i 200% w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA)” – powiedziała Anne Neuberger, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA ds. cyberprzestrzeni.

ten Ataki na szpitale W Irlandii i Republice Czeskiej, a także poważne zakłócenia w infrastrukturze morskiej Republiki Południowej Afryki, były jednymi z omówionych doświadczeń.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *