Biden odkrył szkody spowodowane huraganem w Kentucky w USA

tornados EEUU

Z helikoptera przelatującego nad miastem Mayfield, jednym z najbardziej dotkniętych obszarów, prezydent docenił szkody spowodowane przez klęskę żywiołową, w której zginęło 88 osób w pięciu stanach w kraju.

Biden, który później przeszedł przez ten obszar i rozmawiał z niektórymi ofiarami, obiecał lokalnym władzom dalsze wysyłanie pomocy federalnej, aby pomóc mieszkańcom i rozpocząć powrót do zdrowia.

Prezydentowi towarzyszył w podróży sekretarz bezpieczeństwa narodowego Alejandro Mallorcas. Szef Federalnej Agencji ds. Katastrof Dean Cresswell i Andy Beshear, gubernator stanu Kentucky.

Bashir poinformował gubernatora, że ​​wśród 74 zmarłych w tym rejonie było dziesiątki dzieci, a liczba zgonów ma wzrosnąć, ponieważ nadal brakuje ponad 100 osób.

W obliczu zniszczeń Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego udostępniła poszkodowanym 61 generatorów, 144 000 litrów wody, 74 000 posiłków, 18 000 koców, 5000 łóżek i 1500 ubrań, jak podał Biały Dom na swoim koncie na Twitterze.

Ponadto personel Korpusu Inżynieryjnego Armii uczestniczy w usuwaniu gruzu, ocenie infrastruktury i szukaniu alternatyw, aby jak najszybciej przywrócić dostawę energii elektrycznej.

Po Mayfield prezydent uda się do Dawson Springs, kolejnego miasta, które najbardziej ucierpiało w wyniku huraganów, które dotknęły także stany Illinois, Arkansas, Tennessee i Missouri.

Obecność Bidena w Kentucky w środę to jeden z nielicznych momentów, w których demokratyczny polityk przybywa na obszar o silnych skłonnościach republikańskich, ponieważ wielu jego wyborców i przywódców popierało teorie oszustwa wyborczego dla byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Jednak Biały Dom próbuje oddzielić podróże od polityki, mówiąc, że celem prezydenta jest upewnienie się, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby szybko udzielić pomocy, powiedziała zastępca sekretarza prasowego Pałacu Wykonawczego Karen-Jean-Pierre.

msm / kwiecień

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.