Biden pokonał Trumpa w ciągu pierwszych 100 dni

Biden pokonał Trumpa w ciągu pierwszych 100 dni

Dzisiejsza ankieta wykazała, że ​​prezydent Joe Biden wyprzedza swojego poprzednika Donalda Trumpa w zatwierdzaniu jego pracy w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania.

Sondaż Washington Post / ABC News, opublikowany wczesną niedzielą, pokazał, że 52 procent Amerykanów przyznało, że zgadza się, przynajmniej częściowo, z działaniami podjętymi przez Bidena do tej pory, podczas gdy 42 procent jest przeciwnych.

Według gazety Trump jest jedynym ostatecznym koncernem Białego Domu, który otrzymał niższą ocenę poparcia na tym etapie swojej prezydentury.

Republikanin miał aprobatę 42 procent przed swoimi pierwszymi 100 dniami urzędowania, po czym w niektórych sondażach jego liczba w niektórych sondażach wynosiła zaledwie 36 procent.

Popularność prezydenta wynika z tego, że od czasu objęcia urzędu w styczniu stanął przed szeregiem wyzwań, w tym wdrożeniem szczepionki Covid-19 i wzrostem liczby migrantów, zwłaszcza małoletnich bez opieki, na południowej granicy.

Biden jest również zaangażowany w działania legislacyjne na rzecz dużego pakietu infrastrukturalnego.

Jeśli chodzi o te kwestie, Amerykanie ankietowani powiedzieli, że chcą, aby prezydent sięgał i współpracował z Republikanami, zamiast iść samemu i uchwalać prawa bez wsparcia czerwonego parasola, zgodnie z oceną The Hill.

Sześćdziesiąt procent ankietowanych stwierdziło, że Biden powinien „spróbować zdobyć poparcie republikanów”, a tylko 30 procent stwierdziło, że „powinni spróbować uchwalić ustawy bez większych zmian”. 10 procent nie ma zdania.

Prezydent uzyskał najlepsze wyniki w ankiecie za działania, które podjął w celu zwalczania epidemii, a większość ankietowanych odrzuciła jego administrację imigracyjną na granicy z Meksykiem.

Sondaż Washington Post / ABC został przeprowadzony w dniach 18-21 kwietnia z odpowiedziami 1700 dorosłych Amerykanów i 3,5 punktu procentowego marginesu błędu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *