Biden przemawiający w pierwszą rocznicę szturmu na Kapitol; obwinianie Trumpa

Biden przemawiający w pierwszą rocznicę szturmu na Kapitol;  obwinianie Trumpa

Waszyngton Prezydent Joe Biden obchodził w czwartek pierwszą rocznicę ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych, wygłaszając patriotyczne przemówienie i organizując spotkania z prawodawcami, aby przypomnieć sobie brutalny atak, który radykalnie zmienił Kongres i wzbudził globalne zaniepokojenie przyszłością demokracji. Amerykański.

W pierwszą rocznicę powstania parlamentarzyści Bidena i Demokratów zgromadzili się w Sali Statuary Hall, jednego z punktów, w których protestujący zgromadzili się 6 stycznia i wstrzymali liczenie głosów.

Podczas swojego przemówienia Biden oskarżył Trumpa, że ​​nie akceptuje swojej porażki w ubieganiu się o reelekcję, i kilkakrotnie odniósł się do uporczywej odmowy wielu republikanów twierdzenia, że ​​Demokrata wygrała wybory w 2020 roku.

Biden podkreślił, że „Trump to nie tylko były prezydent, on jest pokonanym byłym prezydentem”. Sprawił, że rebelianci pomyśleli, że są patriotami”.

Przeczytaj także: Rok po ataku na Kapitol wielu podejrzanych wciąż jest na wolności

W serii uroczystości upamiętniających zaplanowanych na dziś wezmą udział Demokraci, osobiście i wirtualnie, ale prawie wszyscy Republikanie, którzy zasiadają na Kapitolu, będą nieobecni. Rozłam jest wyraźnym przypomnieniem rozłamu międzypartyjnego, który pogłębił się od czasu, gdy setki zwolenników Trumpa brutalnie przechytrzyły policję, użyły pięści i rogów, by rozbić okno Kapitolu i zakłóciły zwycięstwo wyborcze Bidena.

Przeczytaj także: Kobieta z Frisco trafia do więzienia za włamanie na Kapitolu

Chociaż Republikanie w Kongresie niemal powszechnie potępili atak w następnych dniach, większość pozostała lojalna wobec byłego prezydenta.

Próbując poinformować amerykańską populację, Demokraci badający plan rebelii spędzili kilka następnych miesięcy, opisując dokładnie, co wydarzyło się 6 stycznia. Ale przywódcy spędzą czwartek na odwoływaniu się do szerszych instynktów narodowych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *