Biden wzywa Netanjahu do zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej podczas operacji w Rafah

Biden wzywa Netanjahu do zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej podczas operacji w Rafah

Szef Zjednoczone państwo, Joe BidenaW czwartek rozmawiałem z premierem Izraela Benjamina Netanjahuoraz możliwość ewentualnego wtargnięcia armii izraelskiej do Rafah, co wzbudziło zaniepokojenie społeczności międzynarodowej ze względu na ryzyko dla ludności cywilnej.

Jak wynika z komunikatu wydanego przez biały DomBiden powtórzył swoje „stanowisko, że każdej operacji wojskowej musi towarzyszyć wiarygodny plan”. możliwe, aby zapewnić bezpieczeństwo I wspieranie cywilów w Rafah.

Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej prezydent USA podkreślił znaczenie pilnego dostarczenia Palestyńczykom pomocy humanitarnej. obok, Obaj przywódcy poruszyli kwestię negocjacji między Izraelem a islamskim ruchem Hamasem Aby uwolnić zakładników, co wydaje się obecnie utknąć w martwym punkcie.

Netanjahu jak dotąd odrzucał propozycje Hamasu dotyczące zawieszenia broni Wymiana więźniówZdecydował się kontynuować operacje wojskowe w Strefie Gazy w oczekiwaniu na nowe oferty.

W ten sam czwartek, po 25 dniach oblężenia, siły izraelskie weszły do ​​szpitala Nassera w Khan Yunis w południowej Strefie Gazy, twierdząc, że mają „wiarygodne informacje”, że Hamas przetrzymywał w tym ośrodku kilku izraelskich zakładników Niewykluczone, że znajdują się tam ciała porwanych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *