„Biedne rzeczy” z Emmą Stone w roli głównej zdobywa Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji: w tym filmie pojawiają się wyraźne sceny seksu | Kino | rozrywka

„Biedne rzeczy” z Emmą Stone w roli głównej zdobywa Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji: w tym filmie pojawiają się wyraźne sceny seksu |  Kino |  rozrywka

Złe rzeczywspaniała opowieść o wyzwoleniu kobiet w reżyserii El Greek Yorgos Lanthimos I bohatersko Emmę Stonewzrosła w tę sobotę z Złoty Lew Dla najlepszego filmu 80. Festiwal Filmowy w Wenecji.

Tim Ballard: Ludzie chcą wiedzieć, jakie jest zagrożenie dla dzieci i dla mnie to cud, bo oni przychodzą do kin.

Drugą najważniejszą nagrodą jest Nagroda Wielkiego Jury Srebrnego Lwa Zło nie istniejePiosenka o ochronie przyrody w reżyserii Japończyków ryosuke hamaguchi, Dyrektor Oskara Prowadzę mój samochód (2022).

Lanthimos zatriumfował, adaptując powieść Szkota Alasdaira Graya Wydarzenia filmu skupiają się wokół kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez dziwnego chirurga (Willem Dafoe), a zaczynając od zera, jest w stanie stawić czoła swojemu życiu z pełną swobodą, bez wstydu i uprzedzeń.

Yorgos Lanthimos otrzymuje Złotego Lwa za swój film „Biedne rzeczy” podczas ceremonii zamknięcia i wręczenia nagród 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w Wenecji we Włoszech. Zdjęcie: EFE

Stone gra Frankensteina, żądnego seksu i eksperymentów w dekadenckiej, fantastycznej Europie końca XIX wieku.

„Do tej pory branża nie była gotowa na przyjęcie takiego filmu”. Dyrektor zauważył Ulubiony (Ulubiony), biorąc pod uwagę, że jego „biedne stworzenia” nie są pozbawione wyraźnych scen seksualnych i wszelkiego rodzaju eksperymentów. Lanthimos to reżyser o niepowtarzalnym stylu.

Jest to film wizualnie barokowy, z bogatą scenografią, swobodnie odtwarzającą różne korony z końca XIX wieku (Londyn, Paryż, Ateny…), podczas szalonej podróży bohaterów.

Kolejnym wielkim zwycięzcą Mostry jest Włoch Matteo Garrone, Który poruszył i wstrząsnął sumieniami swoją opowieścią o migracji do Afryki Subsaharyjskiej „Io Capitano”, za którą otrzymał medal. Srebrny Lew dla najlepszego reżysera.

Ponadto głównym bohaterem jest młody Senegalczyk Sidhu poszedłI dostał to Marcello Mastroianniego dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w odysei, przed jaką stanęło wielu jego rodaków, traumatycznej podróży przez Saharę, torturach w Libii i niebezpieczeństwach na morzu.

Garrone oddał głos reprezentacji Senegalu mamadou kouasi, Jego zeznania zainspirowały powstanie filmu, a nagrodę zadedykował „wszystkim osobom, które nie prosiły o dotarcie na Lampedusę” i wezwał do położenia kresu handlowi ludźmi i zapewnienia bezpiecznych przejść dla osób ubiegających się o azyl.

Chilijski reżyser Pablo Larraín otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz za film „El Conde” podczas ceremonii zamknięcia i dystrybucji 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (Włochy).
Zdjęcie: EFE

chilijski Pabla Larraina Zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz numer, Satyra przedstawiająca dyktatora Augusto Pinocheta Jak krwiożerczy wampir potępiający bezkarność po chilijskiej dyktaturze.

„Nie dla bezkarności” – powiedział taki reżyser Jackie (2016) lub Spencera (2021) po otrzymaniu nagrody, na kilka dni przed obchodami pięćdziesiątej rocznicy zamachu stanu w jego kraju, Chile.

Nagroda Volpi dla najlepszego aktora trafiła do Amerykanina Petera Sarsgaarda Za rolę w pamięćJest to drugi anglojęzyczny film fabularny meksykańskiego reżysera Michela Francoktóry bada możliwości idyllicznej historii kobiety dręczonej traumą z dzieciństwa i mężczyzny cierpiącego na wczesną demencję.

Sarsgaard wykorzystał także swój czas na scenie, aby okazać solidarność ze strajkiem hollywoodzkich aktorów i scenarzystów, apelując w szczególności do największych studiów i platform o ograniczenie stosowania sztucznej inteligencji.

„Ta praca opiera się na komunikacji międzyludzkiej (…) i nie całą ludzką wiedzę można przekazać maszynom”.„Jeśli przegramy tę bitwę, nasza branża upadnie jako pierwsza z wielu” – ostrzegł tłumacz.

Amerykańska aktorka Cailee Spaeny otrzymała Puchar Coppa Volpi dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Priscilla” podczas ceremonii zamknięcia i wręczenia nagród 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (Włochy). Zdjęcie: EFE

Kolejną niespodziankę wywołał przyznany młodej Amerykance Puchar Volpi dla najlepszej aktorki Cailee Spaeny, 25 lat, za rolę w filmie Priscilla, Film Sofii Coppoli o Priscilli Presleyktórej Spaeny zadedykowała swoją nagrodę, przyznając, że przytłacza ją odpowiedzialność, jaką niesie za sobą ta praca.

Problemem jest także imigracja Zielona granicafilm Agnieszki Holender Który zdobył Nagrodę Specjalną Jury i przedstawia sytuację osób ubiegających się o azyl przybywających na granice Białorusi i Polski.

Choć film skupia się na wydarzeniach z 2021 roku, kiedy Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka, Wystosowała apel, który przyciągnął tysiące migrantów, którzy wpadli w pułapkę cyklu niekończących się wypędzeń z jednej strony granicy na drugą, przypominając reżyserce, że to, co przedstawia jej film, „wciąż się dzieje”.

W sekcji Horizontes, drugiej najważniejszej sekcji poświęconej awangardzie filmowej, hiszpańskie propozycje okazały się puste, ale okazały się prawdziwe Kolumbijska aktorka Margarita Rosa de Francesco otrzymała Włoską Nagrodę Filmową niebo.

Mostra kończy swoją 80. edycję tą nagrodą. Został on naznaczony strajkiem hollywoodzkich aktorów i scenarzystów oraz propozycjami motywowanymi politycznieOd bezkarności pod chilijską dyktaturą po inne, nowsze problemy, takie jak migracja do Europy.

– Złoty Lew dla najlepszego filmu: Biedne stworzenia Grecki reżyser Yorgos Lanthimos

– Srebrny Lew – Nagroda Główna Jury: Ako wa Sunzai Chennai („Zło nie istnieje”) Ryusuke Hamaguchi

– Srebrny Lew dla najlepszego reżysera: Matteo Garrone Tak kapitanie (Włochy)

Nagroda dla najlepszej aktorki: Cailee Spaeny za rolę Priscilla Sofii Coppoli

– Nagroda dla najlepszego aktora pierwszoplanowego: Peter Sarsgaard za film pamięć Meksykanina Michela Franco

– Nagroda za najlepszy scenariusz: Guillermo Calderon i Pablo Larraín numer autorstwa Pabla Larraina

– Nagroda Specjalna Jury: Zielona granica (Zielona granica) polskiej reżyserki Agnieszki Holland

– Nagroda Marcello Mastroianniego dla najlepszego nowego aktora: Seydou Sarr Fekir Tak kapitanie Matteo Garrone

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *