Bilans pomocy dla Ukrainy: 200 dodatkowych żołnierzy na wschodzie i zakwaterowanie dla 600 osób – międzynarodowa

Poparcie rządu hiszpańskiego dla Ukrainy w wojnie wywołanej inwazją rosyjską znalazło odzwierciedlenie we wzmocnieniu armii na wschodniej flance NATO z 450 do 650 osób oraz przyjęciu w Hiszpanii 600 osób bezbronnych, w tym osieroconych i chorych dzieci. i wysłać ponad 40 transportów.

To część danych zebranych w bilansie MON na ten rok 2022, z którego wynika również, że w związku z osiągniętym z NATO zobowiązaniem do przeznaczenia 2 proc. 1,2 proc. i zawiera 4902 mln euro na programy modernizacyjne.

Podkreśla, że ​​w wyniku wojny na Ukrainie hiszpańska obecność na Łotwie wzrosła, a zdolności artylerii polowej zostały wzmocnione poprzez rozmieszczenie baterii w celu wsparcia łotewskiej i alianckiej obrony powietrznej.

Radar nadzoru powietrznego został również rozmieszczony w Rumunii i powołano grupę roboczą do zajęcia się procesem odbudowy na Ukrainie.

Ponadto ułatwiono wyjazd ponad 600 osób, w tym dzieci osieroconych lub leczonych na raka, rodzin szczególnie wrażliwych lub zagrożonych oraz żołnierzy rannych w walce w celu przyjęcia do Hiszpanii i, w stosownych przypadkach, leczenia w szpitalach wojskowych . I sieć zdrowia, dla której ministerstwo zarządzało 14 lotami.

Podobnie przez Polskę dokonano ponad 40 transferów na Ukrainę, w tym materiałów bojowych, takich jak amunicja artyleryjska dużego kalibru, amunicja dalekiego zasięgu i przeciwpancerna, sprzęt wojskowy i medyczny, agregaty prądotwórcze, pojazdy terenowe, karetki pogotowia ratunkowego i różne środki pomocy humanitarnej. pomoc. pomaga.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.