Bilara o legalizacji Bildue żądanej przez Ayusu: „Wtedy pójdą na Katalończyków, a potem na nas” – Hiszpania

Bilara o legalizacji Bildue żądanej przez Ayusu: „Wtedy pójdą na Katalończyków, a potem na nas” – Hiszpania

Obiecał: „Jeśli Ayusu nie podobają się ubrania jego brata, zwróć pieniądze, a jutro zajmę się ich usunięciem”.

La minister de Derechos Sociales y secretaria general de Podemos, Ione Belarra, ha advertido del peligro de la peticion de ilegalización de Bildu pedido por la Presidenta madrileña Isabel Diaz Ayuso, entre otros, porque „a continuación irán a por los catalanes y luego a por My”.

Na centralnym spotkaniu kampanii wyborczej Podemos, Ayo i Alianza Verde w Madrycie, które odbyło się dziś rano na placu Piñuelas, Pilara podkreśliła, że ​​celem Partii Ludowej jest „legitymizacja partii” i zarzuciła im występowanie w wyborach „wielokrotnie odurzonych” „poprzez nielegalne finansowanie wyborów”, „wykorzystanie Home Office” przeciwko jego wrogom czy „przygotowanie raportu PISA przeciwko Podemosowi”.

„Problem w tym, że teraz zgłaszają się do wyborów z nielegalnością partii, jak gdyby to była Polska. I ostrzegam: nie zostaną w Bieldzie, potem pójdą do Katalończyków, a potem do nas. Bo wiedzą że u nas długo nie będą rządzić krajem i muszą manipulować demokracją, żeby wygrać”.

Skierowany w lewo „CUQUI”

W ordynacji wyborczej minister chciał też odróżnić ich stołeczne elektoraty od tych, na których czele stoją Rita Maestri i Reyes Maroto, „którzy w swoich propozycjach są dość podobni do tych z Podemos, ale kiedy wybucha nagonka w mediach, kiedy muszą zastosować jedną z ich środki do końca, osoba Jedynym, którego nogi nie drżą, by spełnić to, co obiecali, jest Roberto Sotomayor, lokalny kandydat fioletowej formacji.

Pillara podkreślił „odwagę polityczną” Podemos w tych latach, kiedy poparli oni wniosek o wotum nieufności wobec Mariano Rajoya, kiedy weszli do rządu hiszpańskiego w obliczu niechęci socjalistów lub gdy bronili ograniczenia wlewu gazu, zatonięcia SMI lub ustawy Trans. Zauważył, że „ktokolwiek w tej kampanii mówi o ETA, mówi tylko o tym, czym ludzie się martwią, o cenach żywności, tutaj Unidas Podemos proponuje ogólną sieć supermarketów”.

Narodowy Lider Fioletowej Formacji uważał, że cały kraj potrzebuje niezwykle potężnego Podemos: „Ale jeśli jest miejsce, które potrzebuje go w fundamentalny sposób, to dlatego, że są tak potężni, to jest w Madrycie”. „Ponieważ Madryt ma już doświadczenie tego, co dzieje się, gdy nie ma Podemosa. Lewy cuqui jest bardzo dobry – nawiązując do PSOE i Más Madrid – będziemy rządzić z nimi, ale potrzebujemy odważnej lewicy, walczącej z barbarzyńską prawicą to jest w Madrycie”.

Jak wyjaśniła Pilara, kiedy nie ma Podemos, „nic się nie zmienia, nieważne, jak bardzo mówią tak”. „Problem polega na tym, że lewicowe cuqui i postępowe media mówią nam, kiedy stawiamy płótno, że zdejmujemy je, ponieważ robi tyle hałasu. Ale problem polega na tym, że jeśli tego nie mówią lub ta przestrzeń polityczna tego nie robi powiedz „nikt tego nie robi”.

„On nie jest bratem Ayusu, jest głupcem, który wziął 300 000 euro od mieszkańców Madrytu podczas najgorszego kryzysu zdrowotnego od stulecia, kiedy nasi dziadkowie umierali w rezydencjach. I mieszkańcy Madrytu powinni o tym wiedzieć i powinni wiedzieć że. I pamiętajcie, że mają zgniły Madryt. Jeśli Ayusu nie podoba się to, co widzi, bardzo łatwo nam zdjąć sukno. Zwracają pieniądze, a jutro zajmę się zdjęciem płótna” – obiecał minister .

ISA SERRA: „PABLO CASADO ZOSTAŁ ROZLICZONY ZA MÓWIENIE PRAWDY”

Ze swojej strony Isabel Serra, rzeczniczka Podemos i była rzeczniczka tej partii w Zgromadzeniu w Madrycie, wspomniała również o bracie Ayusu, kiedy potwierdziła, że ​​były lider Partii Ludowej, Pablo Casado, został „oskarżony o opowiadanie faktów ”.

„Oni są mafią i my się tej mafii nie boimy. Ayuso to korupcja z Valmadridem; kiedy rozmawiał z Alejandro o Pedro; kiedy była tam Madrid Network, firma, która zostawiła miliony w długach; kiedy była w najgorszym momencie pandemia, kiedy pozwalali ludziom umierać, dawał ukąszenia. Dla starych ludzi zamkniętych w kwaterach, jego brat. Nie było pieniędzy na lekarzy, ale byli członkami jego brata. Społeczeństwo jest rozumiane jako prywatna farma, a zatem osłabiają opiekę zdrowotną i edukację publiczną oraz niszczą usługi oferowane firmom prowadzącym biznes. W Madrycie wolność jest tylko dla tych, którzy mogą za nią zapłacić”.

Serra twierdzi, że istnieje „przymierze milczenia” w sprawie korupcji, dlatego „obrazy im przeszkadzają, ponieważ mówią to, o czym inni milczą”. „Mówią ci, żebyś nie krytykował filantropii Amancio Ortegi, nie krytykował sędziów, którzy pozostawiają kobiety bez ochrony lub nie mówią, że wojna na Ukrainie ma interes ekonomiczny. Nie patrz w górę, nienawidź swojego sąsiada, tego chcą” machał na wiecu.

Wobec tego były zastępca regionalny zobowiązał się do „ulegitymizowania Desokupy i wyrzucenia PP, bo generują modele, żebyśmy nie zaglądali do sąsiednich drzwi”. „Alejandra Jacinto zagwarantuje prawo do mieszkania. Musimy dać jej władzę, aby każda siła rządu mogła to zrobić. A Roberto broni dzielnic Madrytu. Mamy najlepszy program, w którym wolność jest synonimem równości. Celem zwycięstwa nie jest dostęp, ale zmiana.A jeśli celem tej kandydatury jest najgorsza w kraju, to otwarcie drogi dla praw i przyszłości.

„Nie walczymy, by nienawidzić tych z przodu, ale kochamy tych za nami i dlatego chcemy praw dla wszystkich. I to jest Madryt, z którego jesteśmy dumni: jeden z taksówkarzy, który strajkował wbrew wszelkim przeciwnościom, aby pracownikom Telemadrid, że zostaną zwolnieni, mieszkańcom San Fernando de Henares, San Fernando, Telemadrid, Madryt Dla pracowników służby zdrowia, którzy mówią „tak” życiu, od 8 milionów, od 15 milionów, od „nie” do wojny, od dumy Głosujmy z miłością własną i dumą, ponieważ możemy wygrać Madryt „, podsumował Serra.

Słuchaj na żywo COPE, najlepszych rozmówców Radia. Jeśli chcesz, możesz pobrać aplikację COPE do iOS I android.

I pamiętaj, w COPE znajdziesz najlepszą analizę bieżących wydarzeń, nasze klucze komunikacyjne do zrozumienia wszystkiego wokół siebie, najlepsze historie, rozrywkę, a przede wszystkim te głosy, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *