Binance wzywa europejskich użytkowników do wymiany euro na USDT w związku z zakończeniem współpracy z Paysafe Przez Investing.com

Binance wzywa europejskich użytkowników do wymiany euro na USDT w związku z zakończeniem współpracy z Paysafe Przez Investing.com

Giełda kryptowalut Binance zaleciła swoim europejskim użytkownikom konwersję swoich sald w euro na Tether (USDT) przed 31 października, po utracie wsparcia ze strony swojego partnera bankowego, Paysafe (LON:PAYS). Ogłoszenie nadeszło w czwartek, kiedy Binance poinformowało, że Paysafe „jednostronnie zdecydowało się zaprzestać przetwarzania depozytów w euro dla użytkowników Binance”.

W oświadczeniu wydanym przez Binance giełda wskazała, że ​​użytkownicy mogą w dalszym ciągu wypłacać swoje salda w euro ze swoich rachunków do swoich banków. Jednak od 28 września użytkownicy Binance nie mogli już handlować parami walutowymi spot w EUR, a otwarte zlecenia zostały anulowane po godzinie. Binance Convert, usługa wymiany tokenów, również została ograniczona w przypadku transakcji w euro.

Decyzja Paysafe zapadła po zawieszeniu 25 września depozytów w euro. Firma wcześniej ułatwiała wpłaty i wypłaty fiat użytkownikom Binance w Europie, w tym przelewy bankowe w ramach Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatniczego (SEPA) Unii Europejskiej. Paysafe zawiesił także transakcje w funtach szterlingach w maju ze względu na obawy wyrażone przez brytyjskie organy nadzoru finansowego.

To najnowsze osiągnięcie zwiększa szereg wyzwań regulacyjnych i bankowych stojących przed Binance w krajach zachodnich. W czerwcu giełda ogłosiła wyjazd z Holandii, a władze belgijskie nakazały jej zaprzestanie świadczenia usług w ciągu tygodnia. Jednak 26 września poinformowano, że Binance ponownie otworzyło nowe rejestracje dla mieszkańców Belgii.

Oprócz zakończenia partnerstwa z Paysafe, Binance boryka się z kwestiami prawnymi ze strony amerykańskich komisji nadzorczych oraz negatywnymi opiniami wyrażanymi przez większą liczbę europejskich organów regulacyjnych na temat jego działalności. Pomimo tych wyzwań Binance potwierdza, że ​​pracuje nad wkrótce integracją nowych kanałów fiat ze swoją platformą.

Chociaż Binance stoi przed wyzwaniami regulacyjnymi w niektórych krajach europejskich, podejmuje także strategiczne kroki w innych krajach. Giełda ogłosiła niedawno, że opuści Rosję i sprzeda swój biznes nowo utworzonej spółce CommEX. Tymczasem Binance wznowiło działalność w Belgii, przenosząc swoich belgijskich klientów do Polski, korzystając z przepisów unijnych, które pozwalają giełdzie na zarządzanie kontami klientów i świadczenie usług od podmiotu zarejestrowanego w innym kraju.

Z drugiej strony Binance jest zaangażowane w projekt mający na celu stworzenie stablecoina w Japonii i przyspieszenie przyjęcia Web3 w tym regionie, gdzie lokalny rynek stablecoin ma osiągnąć 34 miliardy dolarów.

Pobierz aplikację

Dołącz do milionów ludzi, którzy są na bieżąco z światowymi rynkami finansowymi dzięki Investing.com.

Demobilizacja

Artykuł ten powstał dzięki sile sztucznej inteligencji i został zrecenzowany przez redaktora. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *