Blinken odnosi się do kryzysu migracyjnego w Meksyku, gdy 10-tysięczna karawana zbliża się do stolicy

Blinken odnosi się do kryzysu migracyjnego w Meksyku, gdy 10-tysięczna karawana zbliża się do stolicy

Przeddzień Odwiedzać Od jednego delegacja Do Zjednoczone państwo Aby zaradzić kryzysowi migracyjnemu, a W niedzielę karawana licząca ponad 10 000 migrantów opuściła południową granicę Meksyku W środku Wigilii, aby wywrzeć presję na oba rządy. Tysiące migrantów 24 narodowości wyszło z przygranicznego miasta Tapachula w południowym stanie Meksyku Chiapas, wcześnie w niedzielę rano i zaryzykowali spacer do Álvaro Obregon, gdzie spędzili skomplikowane Święta Bożego Narodzenia. On Sekretarz stanu USA Anthony BlinkenW środę odwiedza Meksyk, aby zająć się bezprecedensowym napływem migracji, który gwałtownie wzrósł w grudniu.

Głównie ta grupa ludzi Dzieci, kobiety i całe rodzinypojechałem drogą federalną 200 i minąłem pierwszy punkt kontrolny w Ejido Viva MeksykDotyczy to wyłącznie członków Gwardii Narodowej Narodowy Instytut Migracji (INM).

Delegatka ds. ochrony ludności, Julissa Esther Briones Magaña, potwierdziła agencji informacyjnej Efe, że tak 10 000 osób W kontekście Mobilnośćw związku z czym zalecił ludności migrującej dbanie o zdrowie swoje i swoich dzieci, jednocześnie prosząc kierowców o zachowanie ostrożności w związku z masowym exodusem ludzi.

Największe przesunięcie w tym roku

Według dyrektora Luisa Reya Garcíi Villagrana Centrum Godności Człowieka (CDH)Ten konwój jest największą przemieszczeniem w tym roku i może przekroczyć 15 000 osób, które będą chodzić przez tyle dni, ile to możliwe, aby dotrzeć do… Meksyk W pierwszym punkcie

„Istnieje człowieczeństwo, które znajduje odzwierciedlenie w tej grupie, której przewodzimy, i mówimy państwu meksykańskiemu, że nie pozostawia nam innego wyboru, jak tylko przejść całą drogę do INM i stawić czoła wyzwaniu”. Prezydent Republiki Andrés Manuel Lopez Obrador, Powiedz tak albo NIE. „Dziś jesteśmy najbiedniejszymi z najbiedniejszych spośród osób znajdujących się w największej potrzebie, tych z nas, którzy nie mają pieniędzy na opłacenie wiz lub wiz” – powiedział Villagran.

Wenezuelski migrant Jesús Silva podróżujący z żoną powiedział, że jest w… Miasto Hidalgo Agenci imigracyjni umieścili go w oddziale i zabrali do centrum imigracyjnego Siglo 21, gdzie uzyskali dokument uprawniający do opuszczenia Meksyku. „Tak naprawdę mam wybór na piechotę i polegam na przyczepie kempingowej, ponieważ jest to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej z braćmi Latynosami, którzy wyjeżdżają z nowym marzeniem i nadzieją na życie” – powiedział Silva.

Imigrant z Hondurasu José Wilmer Fernández Caballero, który zademonstrował swoje pozytywne rozwiązanie problemu Meksykański Komitet Pomocy Uchodźcom (COMAR)Próbowali opuścić Chiapas, ale władze imigracyjne stwierdziły, że jest to bezwartościowe i bezużyteczne.

Powiązane wiadomości

Powiedział: „Nie było sensu spędzać dużo czasu w Tapachuli, marnować czas. Zawsze mnie wysadzali i przywozili z powrotem, a tu mamy pozytywną decyzję, ale zawsze mnie wysadzali z autobusu i mówili, że to Bezwartościowy.”

Ten Konwój masowy Szedłem około czterech godzin Tapachula Do Álvaro Obregón Ejido, gdzie spędzili Boże Narodzenie pod drzewami i dachami, na trawie i ziemi, na tekturze, matach i kocach, które noszą, aby móc spędzić tę noc, która powinna być znajoma i w której podjęli się tę podróż, aby dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *