Bo czym są naprawdę złote kule? To naturalne, że natknęli się na erę MeToo

Zwróćmy przez chwilę uwagę na słowa, które są Ha Disho Scarlett Johansson z TheWrap Teraz to Sezon polowań na złote kule:

Jako artysta, który powinien promować film, oczekuje się udziału w sezonie nagród, uczestnicząc w nagrodach i konferencjach prasowych. Często oznaczało to stawianie czoła seksistowskim pytaniom i komentarzom ze strony konkretnych członków HFPA, które ograniczają molestowanie seksualne. To jest właśnie powód, dla którego przez wiele lat odmawiałem udziału w waszych wykładach. HFPA to organizacja, która została legitymizowana przez takich jak Harvey Weinstein do nadania impetu akademii uznania, a branża poszła w jej ślady.

Bo czym jest Złoty Glob?

Dlaczego są jakieś nagrody dla około 90 członków? Znacznie mniejszy organ do głosowania Kim są członkowie Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) lub Akademii Telewizji, więc ich członkostwo jest bardziej wartościowe i łatwiejsze do wywierania wpływu? Co robi grupa „zagranicznych dziennikarzy”, żeby wydobyć to, co ma być drugą najważniejszą imprezą w Hollywood?

Według Sashy Stone, Założyciel, Awards Daily,Wahadło zaczęło się przechylać, gdy gwiazdy filmowe zaczęły tracić moc. Teraz przeważa przekonanie, że każdy zawód i każdy film wymaga walki, ponieważ nominacje mogą oznaczać lepsze liczby w kasie, lepsze miejsca pracy i większą popularność. ”Podczas gdy„ Oskary są nadal najlepsze w grupie, same Globy są ogromny impuls do wyścigu dzięki warunkom reklamy ”.

Aby uratować ten nieprzewidywalny rok i przerwę w 2008 roku z powodu strajku pisarzy, nagrody Hollywood Foreign Press Association (HFPA) pozostały Uczestniczyć Bardzo stabilny od 20 lat, od 15 do 25 milionów widzów na koncert, Podczas gdy Oskary straciły połowę Od twojej publiczności.

A więc tak, jest oczywiste, że wszyscy byli świadomi wewnętrznego zepsucia organizacji, ale była to gra, w którą można grać, ze względu na zmianę kierunku informacji, a także dominację franczyz DC czy Marvel. Zainteresowanie aktorów każdym wydarzeniem, na którym mogli się zobaczyć, sprawiało, że warto było znosić plotki i lekceważyć, być może mimowolnie, twórców niektórych dzieł, na których warto było kontynuować.

Dl U446 163 012

Ale było wiadomo: Ricky Gervais podczas swojego przemówienia jako gospodarz w numerze z 2016 roku opisał tę nagrodę jako „bezwartościowy kawałek metalu, który niektórzy mili, staroświeccy i zdezorientowani dziennikarze próbują dać ci osobiście, aby zobaczyć, czy mogą cię spotkać . Selfie z tobą ”. W wywiadzie z 2014 roku aktor Gary Oldman powiedział, że ten zestaw też był 90 nikt się nie masturbuje Wezwali do bojkotu.

A komentarz Johanssona nie jest pozbawiony uzasadnienia. Od dwudziestu lat Nominacje i nagrody zdominowały te wyróżnienia dla Miramax, firmy producenckiej braci Weinstein (sukces, który Disney kupił tę firmę producencką). Dlatego są tak blisko związani z planami nadużycia władzy w ich branży, nie przez sam związek prasowy, ale przez Dealerzy, z którymi się związali i którzy pozwalają sobie na kupowanieWiemy, że co najmniej jeden świadek na rozprawie Weinsteina powiedział, że obiecał jej start meteorytu z tymi trofeami.

Kiedy Harvey stracił łaskę, był to jeden z pierwszych ukłonów w stronę środowiska aktorskiego w Hollywood, które pozostaje niejasne, jak daleko posunie się ruch MeToo. Był ubrany na czarno Na czerwonym dywanie w siedemdziesiątej piątej edycji. Poszli w żałobie na miejsce zdarzenia.

Byłoby naiwnością sądzić, że ta grupa nigdy do niego nie dotrze. Trzy i pół roku po pojawieniu się feminizmu w Hollywood nie tylko przetrwał, ale też przetrwał Rozszerzył swoje pole bitwy Do innych domniemanych krzywd w jego branży, co zredukowało platformę do wielu nazw, które uznano za nietykalne. Zaledwie kilka miesięcy temu Świetny produkt Scott Rodin, Tyran z historią złego zachowania (nie seksualnego, ale w pracy) na wielką skalę, jak Weinstein, który został zmuszony do czterdziestu lat swojej kariery. Zrobić przerwę Przynajmniej jego sztuki są na Broadwayu.

To samo stało się w zeszłym miesiącu z Joss WhedonCeniony menedżer i odnoszący sukcesy showman, zgodnie z tym, co wyciekli zwykli pracownicy i gwiazdy klasowe, Cieszył się swoją pozycją Zgorzkniałość jego podwładnych i groźba zniszczenia życia wszystkich, którzy byli przeciwko niemu. obecnie Wszystkie Twoje projekty zostały zawieszone Jego już wyprodukowany serial został uruchomiony bez jego nazwiska w żadnym miejscu kampanii promocyjnej.

MeToo i Time’s Up są wszechobecne i widoczne

DL U391877076

Będąc w ten sposób, dlaczego, do cholery, społeczność Los Angeles miałaby znosić jakiegoś „nikogo”? Tylko dlatego, że zawsze tam byli? Złote Globy zawsze miały aurę niezdyscyplinowania: marsjańska kosmiczna przygoda pokonała Ridleya Scotta w 2016 roku Nagroda dla najlepszego komika, Która kategoria Wygrał także w Pewnego razu w 2020 roku w HollywoodTarantino, aby umieścić dwa przykłady wśród wielu podejrzeń, że rozdanie statuetek miało miejsce przed profesjonalizacją ceremonii i który nie miał zamiaru zmieniać zasad przyjęć przewidzianych na każdą okazję.

Ale duchy Skończyli się nagrzewać w tej najnowszej wersji I w nim Emily in Paris, jeden z najniżej ocenianych głównych seriali sezonu, pokonała innego faworyta, To może cię zniszczyć, Stworzył i zagrał czarnego artystę. Jak wspomniano, nie tylko brakowało kilku znanych afroamerykańskich filmów twórców, ale Minari zrobił wszystko, aby konkurować o najlepszy film. Aby to zrobić na zajęciach z języka obcego Chociaż jest to dzieło amerykańskie, bez względu na to, jak koreańscy są jego rodzice, aw filmie tym językiem mówi się przy pewnych okazjach.

Wszystkie te gesty pasują do tego, co aktorzy tacy jak Johansson czy Oldman wydają się myśleć o tej organizacji: to nie tylko Zdominowany przez dinozaury z innej epoki jednak Sposób myślenia z innej epokiInwentaryzacja nowych pokoleń (w praktyce Zablokowali wszelkie nowe członkostwa Aby zachować swój mały bar na plaży i nowe miejsca pracy, pojawiły się dopiero po śmierci), ale kiedy obwiniano ich za to, nie zrobili wystarczająco dużo, aby dostosować się do nowego kontekstu.

Powiedziano im Włączają się przynajmniej do swojej organizacji Duża liczba czarnych członkówBył tylko rok lub dwa w ich 80-ach, a wiadomości podążały za sobą, ponieważ dali jasno do zrozumienia, że ​​tak się stanie. Za mało, za późno i niechętnie, Co zakończyło się koronkowymi i iskrzącymi reakcjami, które widziały Tom Cruise, Judd Apatow, Ava DuVernay, Shonda Rhimes, Netflix, Amazon i wielu innych.

Można powiedzieć, że skoro technicznie reprezentują oni prasę zagraniczną z krajów takich jak Hiszpania, Włochy czy Polska, to trudno jest znaleźć wybitnych fachowców w niektórych krajach o różnorodności narzuconej przez amerykańską publikację demograficzną. Ale w rzeczywistości postulatem jest sprawiedliwość, ponieważ partnerzy tego stowarzyszenia są podobni Odkryj LA Times, Ty masz Bardzo niewielu dziennikarzy zagranicznych i dziennikarzy zagranicznych (Aby być częścią klubu, idea ziemi pochodzenia i miejsca zamieszkania jest elastyczna, skłaniając Amerykanów do reprezentowania Chin, Meksyku lub Niemiec).

NBC, sieć, która była gospodarzem ceremonii, Powiedział im już, żeby zapomnieli Aby wstrzymać wezwanie w 2022 r. I zostanie sprawdzone, czy HFPA zrobiła wystarczająco dużo, aby edycja 2023 spełniła te wymagania dotyczące różnorodności. Być może czas pokuty i pokuty pomógłby kolektywowi, jeśli podjąłby wysiłek, wrócić na miejsce, w którym był, chociaż koszt zrzeczenia się przywilejów mógłby być dla przedstawicieli starożytnego świata zaporowy.

Biuletyn De Magent

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać najnowsze i najważniejsze wiadomości, aby rozumieć świat i cieszyć się nim.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *