„Bohater Auschwitz”, film o boksie, który walczył w obozie koncentracyjnym o przetrwanie nazistów

Chociaż II wojna światowa Skończyło się 76 lat temu, jest niewiele znanych historii, które miały miejsce w tym czasie, a teraz pojawiają się i zaskakująco. Fabuła niedawno wydanego polskiego programu filmowego Życie boksera, który walczył w ringu założonym przez nazistów w obozie koncentracyjnym z Oświęcim: Dzięki wygraniu tych zmagań był w stanie nie tylko przeżyć, ale i przeżyć pomagać innym którzy również zostali porwani.

To jest o Mistrz Oświęcimia, polski film w reżyserii Maciej Barczewski Prezentowane w tych dniach w niektórych krajach europejskich. Historia koncentruje się na przybyciu Tadeusz “Miś” Pietrzykowski, cnotliwy polski bokser odszedł jako więzień Po próbie dołączenia do armii swojego kraju Że trenował we Francji, w obozie koncentracyjnym, jego gotowość fizyczną i bojową.

Piotr Głowacki en la piel de Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski. (fot. PISF)

W momencie pierwszej walki Pietrzykowski był chudy do granic możliwości. To uczyniło jego przeciwnika, więźnia niemieckiego, znacznie cięższym od niego, który był odpowiedzialny za nadzór nad innymi więźniami. Był faworytem do wygrania. „Dostałem ostrzeżenia, a ludzie robili na mnie szalone gesty:”Zabije cię, zje cięNie było ani chwili na myślenie, trzeba było zarabiać na życie. Byłem głodny, a moi przyjaciele byli głodni– komentował sam Pietrzykowski, co widać w Muzeum Auschwitz.

Chęć oszczędzania stała się większa. Pietrzykowski sprawił, że przeciwnik krwawił, Walter DunningKto wolał nie mścić się na nim i nie nagradzać go? Chleb i mięso. Od tego momentu „Teddy” wygrywał wszystkie inne walki, w których brał udział, z wyjątkiem jednej, która pozwoliła mu przetrwać piekło Auschwitz. Z drugiej strony Teddy skorzystał: Daj mu lżejsze prace I więcej jedzenia, którym dzielił się z innymi więźniami.

Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski był sprawnym bokserem. (obraz w domenie publicznej)

To niesamowita historia. Mało kto wie, że w Auschwitz jest boks, że Były wydarzenia sportowe. Pietrzykowski był niebezpieczny dla Niemców, ponieważ ucieleśniona nadzieja W oczach zatrzymanych okazało się, że można było pokonać reżim, złych nazistów”. Francja Agencja prasowa Piotr Witkowski, który grał w filmie Düninga.

Bitwy weszły w życie Pietrzykowskiego rok po wjeździe do Auschwitz. Niemcy szukali innego rodzaju walki i wrogów. „To było ciekawe wydarzenie, coś nowego w Auschwitz” – powiedział. Renata Kart, kurator nowych targów sportowych w Auschwitz, otwartych na wsi do marca 2022 roku. Wśród widzów byli miłośnicy hazardu oficerowie nazistowskiego SS.

milion Żydów Zginął w Auschwitz-Birkenau, Oprócz dziesiątek tysięcy innych zatrzymanych, reprezentowanej przez katolickich Polaków, Rzym i Sowietów w latach 1940-1945. Po wojnie Petrzikowski próbował wrócić na ring, ale nie mógł tego zrobić ze względu na komplikacje zdrowotne. Został nauczycielem wychowania fizycznego i dalej rozwijał swoją pasję do rysowania. Zmarł w 1991 roku A teraz, dekady później, jego życie na ekranie podwoi się.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *