Bolero to wymówka | Publicysta | Sporty

„Urugwaj jest tak mały, że trzeba jechać do innego kraju” – powiedział Marcos Lupleschi, biznesmen piłkarski z Rosario mieszkający w Montevideo, który czuł prawdziwą sympatię do ojczyzny Artigasa. Ta demograficzna miniatura, która mieści się w sumie sześć razy w São Paulo, pięć razy w Buenos Aires i trzy w Bogocie, jest gigantyczna w porównaniu z Katarem. Stadion Pucharu Świata jest piętnaście razy mniejszy niż terytorium Urugwaju. Ściśle mówiąc, mieści się 15,2 razy większa od średnicy Urugwaju. To krótkie księstwo Półwyspu Arabskiego właśnie to zrobiło: Puchar Świata został osiągnięty. W grudniu 2010 roku jego kandydatura została ogłoszona zwycięzcą i przez te wszystkie lata Anglia i Stany Zjednoczone wystartowały i zagroziły, że go wyrzucą, ignorując jego zorganizowane roszczenia, ale decyzja została podtrzymana i nie ma odwrotu. Będzie to pierwszy Puchar Świata w świecie arabskim. W stylu arabskim, z całym bogactwem zdolnym do arogancji i dumy szejków i książąt.

Katar otrzyma miażdżący cios popularności. Zaczął otrzymywać go z loterią w piątek. Oczy całego świata padły na Doha, stolicę „drapaczy chmur”, w której odbędzie się większość z 64 rozgrywek. Kosztowało go to kilka pesos (mówi się o 500 miliardach dolarów), ale dzięki piłce nożnej Katar na miesiące będzie centrum wszechświata. Nikt nie powie „Gdzie to jest…?”.

Nawet nie ruszając piłką, FIFA zmieniła losowanie Mistrzostw Świata w ogromne globalne wydarzenie, które okalecza połowę ludzkości. Todos quieren saber a quiénes enfrentará su selección, cuál es el grupo de la muerte, quién deberá toparse con Alemania (que no es una piedra en el zapato; es un clavo de punta), si uni se cruyzan Estárosín … !), I tak dalej. Loteria jest obecnie zjawiskiem komercyjnym. Musisz kupić prawa do telewizora. Nie jest łatwo uzyskać certyfikat od prasy, przychodzą świetni liderzy, wszyscy trenerzy, chwały i wszelkiego rodzaju osobowości. To impreza węgierska. Remis w Pucharze Świata to łącznie dziesięć Oscarów, a kiedy wyciągną piłkę z Brazylii, to równowartość stu uderzeń Willa Smitha. Piłka nożna to przede wszystkim kilka kroków. To rozrywka przemieniona w przemysł, ale z dodatkową pasją, tradycją i szczerością.

Wcześniej loterie były domami wiejskimi; Ograniczał się do pracy administracyjnej. Wynajęliśmy dobry pokój w hotelu, poszła umiarkowana liczba delegatów i wyciągnąłem papiery ze szklanych kubków. A kiedy śpiewali nazwę zespołu, niektórzy urzędnicy umieszczali w odpowiednim pudełku kartonowy baner. Zajęło to tylko około dwudziestu minut. A tworzenie grup odkryliśmy później, za pomocą kabla Agencja prasowa lub DPA. Jeśli jesteś w pobliżu hotelu, wejdziesz i obejrzysz imprezę. Wszystko było proste, bez przepychu. Nie było gwiazd Oferuje Ani oficjalne piosenki, ani celebryci. W 1966 roku pojawiła się maskotka, angielski lew Willie, bardzo słodki. Najlepsze nasiona są zbierane ręcznie. Potencjały uczestników zostały odpowiednio zważone i umieszczone. Oto przykład: losowanie Mistrzostw Świata we Francji w 1938 r., w którym dziesiątki kapitanów i reporterów zmieszały się za ogromnym biurkiem. Szesnaście kartek papieru z nazwiskami drużyn zostało umieszczonych w starej szklanej zlewce. Pokaz poprowadził Jules Rimet, słynny prezydent FIFA. Położył na stole swojego sześcioletniego wnuka Ewę, a chłopak wyciągnął je po kolei. Po prostu było jeszcze pięknie.

Dziennikarze, którzy rzadko ranią jednego z nich, zawsze sprzeciwiali się wszelkim zmianom, jakie przeszła piłka nożna. Kiedy pojawiły się karty („bzdura”), kiedy przeszedłem z 16 do 24 drużyn, a potem 32 („Co za wstyd!”), Kiedy Mistrzostwa Świata odbyły się w dwóch krajach, Korei i Japonii („Co za szaleństwo.. . ! „), Kiedy remis został zamieniony na system all-on-all („Kolejna bzdura…!”), kiedy pojawił się VAR („To śmierć futbolu…!”), itd. w dziesiątkach modyfikacji. Wszyscy okazali się świetni, choć nikt się nie poprawił. Najśmieszniejsze ze wszystkich było… Klasyfikacja Świat, stworzony w 1993. „Najpierw Belgia…? Jak głupi, kto to robi?” Klasyfikacja…? Ale zadziałało i jest idealne. Maszyna robi tak: Każde zwycięstwo jest nagradzane wartością X na podstawie przeciwników, bramek i lokalizacji, ładowane do komputera i natychmiast usuwane, jak w tenisie. Teraz pule dobierania są wypełniane na podstawie lokalizacja w tym rankingu, zgodnie z Merit, a nie według beser od menedżerów. Jest bardziej przejrzysty. Wcześniej górne nasiona układano za kulisami; Teraz obowiązuje zasada: gospodarz i pierwsza siódemka Klasyfikacja.

Ustal, że Niemcy idą do puli 2 (to 12 cali) KlasyfikacjaI wpadł do grupy Hiszpanii (świetny mecz). Ale Bolleiro zachowywał się dobrze i integracja ośmiu stref jest zrównoważona, nie ma kompletu śmierci, nikt nie narzeka i nie było wątpliwości co do gorących i zimnych piłek. Argentyna ma niedrogi pierwszy etap (Polska, Meksyk i Arabia Saudyjska). Następnie, jeśli tak się dzieje, czy nie, różnica między nimi wynosi pięć centów. Jeśli Szkocja najpierw pokona Ukrainę, a potem Walię w pozostałych kwalifikacjach europejskich, po raz pierwszy zmierzą się z Anglią w Pucharze Świata, czego nie można przegapić ze względu na silną rywalizację między „starymi wrogami” ( trochę z Argentyny i Urugwaju) i dlatego, że Szkocja i Anglia są pierwszym oficjalnym meczem międzynarodowym w historii tego meczu: zremisowały 0:0 w Glasgow 30 listopada 1872 roku.

Możesz być podekscytowany odzyskaniem tytułu w Ameryce Południowej. Zarówno Brazylia, jak i Argentyna dużo się podniosły, są dobrymi drużynami, mają różnorodne osobowości, świetnych trenerów i tęsknią za chwałą. Niepewność to sposób, w jaki zapłacą przeciwko Europejczykom. Od dawna nie mieli konfrontacji, aby się zmierzyć. Ale wszyscy wybrani z obu krajów występują w starożytnym świecie. znają go. Niebezpieczeństwo polega na tym, że Mistrzostwa Świata nie wybaczą nawet potknięcia; Wracają do domu faworyci do zdobycia tytułu, jeśli dzisiejsze finały Mistrzostw Świata, kilka kroków za nimi byłyby Francja, Hiszpania i Brazylia, Argentyna. Niemcy przeżywają jednak kryzys liczbowy, który nigdy nie zostaje pominięty ze względu na ich historyczną wiarygodność. Zawsze rośnie w pucharach świata. Niemiecki piłkarz gra siedem punktów dla swojego klubu i osiem lub dziewięć punktów dla swojego kraju. Całe życie było takie.

21 listopada rozpocznie się strzelanie do piątego numeru. Najprawdopodobniej zmienny rezonans wysyła wszystkie te mentalne przewidywania do kosza. (Dr)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.