Boliwia: Sprawiedliwość cytuje byłych urzędników w sprawie gazu łzawiącego

Boliwia: Sprawiedliwość cytuje byłych urzędników w sprawie gazu łzawiącego

W poniedziałek boliwijski wymiar sprawiedliwości wezwał 17 byłych ministrów de facto rządu do złożenia zeznań w sprawie zakupu gazu łzawiącego w okresie ich kadencji po zamachu stanu w 2019 roku.

Ministerstwo Sprawiedliwości i Przejrzystości Instytucjonalnej dodało, że byli urzędnicy będą zeznawać w sprawie, która dotyczy również byłego ministra rządu Arturo Murillo, który w środę przebywa w areszcie w Stanach Zjednoczonych.

Akt oskarżenia Waszyngtonu wobec byłej prezes Janine Anez poprzedza obecny proces przeciwko trzem głośnym dekretom wydanym w celu zakupu gazu łzawiącego w zamian za premię.

🔷 Skorumpowany były minister boliwijski, który ma odbyć karę w Stanach Zjednoczonych

Dokumenty 4090, 4116 i 4168 zostały podpisane przez rząd de facto w celu uzasadnienia zakupu tych represyjnych środków chemicznych w celu rzeczywistego czerpania korzyści z nielegalnych funduszy.

Nieśmiercionośna broń uzyskana pod ochroną prawną dekretów wzmocniła połączone siły wojskowe i policyjne, które stłumiły mobilizację przeciwko zamachowi stanu z listopada 2019 r.

Prokuratura rozszerza zarzuty przeciwko Janine Anez

Wniosek o przesłuchanie świadka złożony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, na czele którego stała była prezydent Jeanine Anez Chavez; I była minister spraw zagranicznych i kultu Karen Longarich.

Inni wyżsi urzędnicy, którzy zostali wezwani, to byli ministrowie Prezydium Republiki, Yarko M. Nunez za planowanie rozwoju. Carlos Diaz z ekonomii. Jose Luis Parada z Public Finance; Oraz Alvaro Rodrigo Guzman z Energias.

Również byli szefowie Wydziału Rozwoju Produktywnego i Gospodarki Pluralnej, Wilfredo Rojo; Roboty publiczne i usługi mieszkaniowe, Evan Arias; Górnictwo i metalurgia, Carlos F. Hualpa.

Boliwijski wymiar sprawiedliwości wezwał również byłych ministrów sprawiedliwości i przejrzystości instytucjonalnej, Alvaro e Coimbra. Akcja, Oscar Bruno Mercado; Zdrowie, Anibal Cruz Sensano; Sport Milton Navarro.

W zaproszonej grupie znalazła się była minister środowiska i wody Maria E. Pinkert; Departament Edukacji, Virginia Patti; Rozwój obszarów wiejskich i ziemia, Mauricio S. Ordoñez; I żeby się porozumieć, Roxana Lizaraga.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *