Boliwia: Sprawiedliwość cytuje byłych urzędników w sprawie gazu łzawiącego

Boliwia: Sprawiedliwość cytuje byłych urzędników w sprawie gazu łzawiącego

W poniedziałek boliwijski wymiar sprawiedliwości wezwał 17 byłych ministrów de facto rządu do złożenia zeznań w sprawie zakupu gazu łzawiącego w okresie ich kadencji po zamachu stanu w 2019 roku.

Ministerstwo Sprawiedliwości i Przejrzystości Instytucjonalnej dodało, że byli urzędnicy będą zeznawać w sprawie, która dotyczy również byłego ministra rządu Arturo Murillo, który w środę przebywa w areszcie w Stanach Zjednoczonych.

Akt oskarżenia Waszyngtonu wobec byłej prezes Janine Anez poprzedza obecny proces przeciwko trzem głośnym dekretom wydanym w celu zakupu gazu łzawiącego w zamian za premię.

🔷 Skorumpowany były minister boliwijski, który ma odbyć karę w Stanach Zjednoczonych

Dokumenty 4090, 4116 i 4168 zostały podpisane przez rząd de facto w celu uzasadnienia zakupu tych represyjnych środków chemicznych w celu rzeczywistego czerpania korzyści z nielegalnych funduszy.

Nieśmiercionośna broń uzyskana pod ochroną prawną dekretów wzmocniła połączone siły wojskowe i policyjne, które stłumiły mobilizację przeciwko zamachowi stanu z listopada 2019 r.

Prokuratura rozszerza zarzuty przeciwko Janine Anez

Wniosek o przesłuchanie świadka złożony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, na czele którego stała była prezydent Jeanine Anez Chavez; I była minister spraw zagranicznych i kultu Karen Longarich.

Inni wyżsi urzędnicy, którzy zostali wezwani, to byli ministrowie Prezydium Republiki, Yarko M. Nunez za planowanie rozwoju. Carlos Diaz z ekonomii. Jose Luis Parada z Public Finance; Oraz Alvaro Rodrigo Guzman z Energias.

Również byli szefowie Wydziału Rozwoju Produktywnego i Gospodarki Pluralnej, Wilfredo Rojo; Roboty publiczne i usługi mieszkaniowe, Evan Arias; Górnictwo i metalurgia, Carlos F. Hualpa.

Boliwijski wymiar sprawiedliwości wezwał również byłych ministrów sprawiedliwości i przejrzystości instytucjonalnej, Alvaro e Coimbra. Akcja, Oscar Bruno Mercado; Zdrowie, Anibal Cruz Sensano; Sport Milton Navarro.

W zaproszonej grupie znalazła się była minister środowiska i wody Maria E. Pinkert; Departament Edukacji, Virginia Patti; Rozwój obszarów wiejskich i ziemia, Mauricio S. Ordoñez; I żeby się porozumieć, Roxana Lizaraga.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *