Boliwia wyjaśnia szczegóły broni, która może zostać wysłana w ramach mandatu Macri-Prensa Latina

Boliwia wyjaśnia szczegóły broni, która może zostać wysłana w ramach mandatu Macri-Prensa Latina

Aguilera potwierdziła w rozmowie z argentyńskim portalem El Uncover, że znalazła 29 tys. 600 amunicji, granatów i środków chemicznych AT12/70, które nie należą do tego uzbrojonego urządzenia, i przyjmuje się, że te rzeczy weszły 13 listopada 2019 r. za pośrednictwem DO. – 130 samolotów z Argentyny.

Oświadczenie to było odpowiedzią na kontekst, w którym wysyłanie materiałów wojennych do Boliwii, z Argentyny pod mandatem Macri, do faktycznego reżimu Jeanine Anez, jest badane po zamachu stanu z 10 listopada tego roku, podała boliwijska agencja. Centrum Informacji.

Według raportu z Argentyny, żandarmeria tego kraju wysłała 70 000 nabojów do kraju andyjskiego i Amazonii i na tej podstawie Aguilera powiedział: „Można przypuszczać, że amunicja (znaleziona w boliwijskich magazynach) należy do tej grupy ”.

Z drugiej strony, dziś Macri został oskarżony o przemyt, który został spotęgowany wysyłaniem sprzętu wojskowego w celu wsparcia represji w Boliwii po zamachu stanu na ówczesnego prezydenta Evo Moralesa.

Prokurator Claudio Navas zachęcał do śledztwa i zażądał środków dowodowych oraz raportów od władz argentyńskich i boliwijskich.

Według argentyńskich gazet, rola byłej ministra bezpieczeństwa Patricii Bullrich, byłego ministra obrony Oscara Aguada, byłego dowódcy żandarmerii Gerardo Otero i dwóch innych żandarmów będzie badana w tych wydarzeniach.

jcm / dla

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *