Boliwia wzmacnia oddziały intensywnej terapii w obliczu COVID-19 – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Minister Gospodarki i Finansów Publicznych Marcelo Czarnogóry dodał, że do tej pory władze zainwestowały 500 milionów bolivian (72 000 USD) w zakup nowych środków na te obiekty.

Pieniądze przeznaczone były głównie na zakup leków, szczepionek i szybkich testów – powiedział właściciel w rozmowie z Radiem Patria Nueva.

Czarnogóra wyjaśniła, że ​​jej portfel koordynuje zakupy z Ministerstwem Zdrowia i Sportu, aby lepiej służyć Boliwijczykom i unikać „kwarantann, które zabijają gospodarkę”.

Minister ostrzegł, że eskalacji spekulacji cenami narkotyków w zeszłym roku z de facto rządem nie chcemy teraz brać pod uwagę.

Czarnogóra wskazała, że ​​władza wykonawcza przeznacza 10 proc. Budżetu na 2021 r. Na zakup sprzętu i budowę centrów medycznych.

Rząd ogłosił w poniedziałek, że zagwarantuje zaopatrzenie awaryjne przeciwko Covid-19, takie jak lekarstwa i tlen do gabinetów intensywnej terapii.

Urzędnicy państwowi zapewniają, że za środki deficytowe, zarówno importowane, jak i krajowe, będą odpowiadały takie podmioty, jak Państwowa Agencja ds. Leków i Technologii.

W kraju znajdują się również podstawowe leki stosowane w podstawowej opiece zdrowotnej dla osób z chorobą wywoływaną przez SARS-CoV-2.

Dodali, że apteki, szpitale i kliniki agencji publicznych i prywatnych obecnie sprzedają te dostawy, które są nadzorowane przez kontrole.

Rząd zapewnił, że zakłady wytwarzające tlen są również w 100% kompatybilne z jego zdolnością produkcyjną do zaopatrywania szpitali intensywnej terapii w całym kraju.

Władze wskazały na niedobór intensywnych leków terapeutycznych dla krytycznie chorych pacjentów z wirusem Covid-19, ponieważ kraje produkujące poświęcają swoją produkcję na konsumpcję krajową.

msm / ap

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *