Boliwia wzmacnia oddziały intensywnej terapii w obliczu COVID-19 – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Minister Gospodarki i Finansów Publicznych Marcelo Czarnogóry dodał, że do tej pory władze zainwestowały 500 milionów bolivian (72 000 USD) w zakup nowych środków na te obiekty.

Pieniądze przeznaczone były głównie na zakup leków, szczepionek i szybkich testów – powiedział właściciel w rozmowie z Radiem Patria Nueva.

Czarnogóra wyjaśniła, że ​​jej portfel koordynuje zakupy z Ministerstwem Zdrowia i Sportu, aby lepiej służyć Boliwijczykom i unikać „kwarantann, które zabijają gospodarkę”.

Minister ostrzegł, że eskalacji spekulacji cenami narkotyków w zeszłym roku z de facto rządem nie chcemy teraz brać pod uwagę.

Czarnogóra wskazała, że ​​władza wykonawcza przeznacza 10 proc. Budżetu na 2021 r. Na zakup sprzętu i budowę centrów medycznych.

Rząd ogłosił w poniedziałek, że zagwarantuje zaopatrzenie awaryjne przeciwko Covid-19, takie jak lekarstwa i tlen do gabinetów intensywnej terapii.

Urzędnicy państwowi zapewniają, że za środki deficytowe, zarówno importowane, jak i krajowe, będą odpowiadały takie podmioty, jak Państwowa Agencja ds. Leków i Technologii.

W kraju znajdują się również podstawowe leki stosowane w podstawowej opiece zdrowotnej dla osób z chorobą wywoływaną przez SARS-CoV-2.

Dodali, że apteki, szpitale i kliniki agencji publicznych i prywatnych obecnie sprzedają te dostawy, które są nadzorowane przez kontrole.

Rząd zapewnił, że zakłady wytwarzające tlen są również w 100% kompatybilne z jego zdolnością produkcyjną do zaopatrywania szpitali intensywnej terapii w całym kraju.

Władze wskazały na niedobór intensywnych leków terapeutycznych dla krytycznie chorych pacjentów z wirusem Covid-19, ponieważ kraje produkujące poświęcają swoją produkcję na konsumpcję krajową.

msm / ap

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *