Bolsonaro zasugerował, że może odmówić kandydowania na reelekcję w 2022 roku.

Bolsonaro zasugerował, że może odmówić kandydowania na reelekcję w 2022 roku.

Niepopularność Bolsonaro zbiegła się w czasie z postępami prac komisji senackiej badającej rządowe zarządzanie wirusem COVID-19.

Prezydent Jair Bolsonaro zasugerował w środę, że może odmówić kandydowania Ponownie wybrany w uczciwych wyborach zaplanowanych na październik 2022 w Brazylii.

Nie zacząłem i jeszcze nie wiem, czy będę kandydatemByły wojskowy powiedział podczas wywiadu ze stacją Jovim Pan w gminie Itapetinga w stanie Sao Paulo.

W poniedziałek, przed swoimi zwolennikami, Bolsonaro również skomentował, że nie wie, czy będzie zalotnikiem obecnego elektronicznego systemu głosowania.

Dodatkowo potwierdził 1 lipca, Jeśli przegra w wyborach, odda prezydencką szarfę tylko wtedy, gdy wybrany kandydat wygra uczciwie, kolejne nawiązanie do wydrukowanej karty do głosowania.

Bolsonaro kwestionuje wiarygodność elektronicznego systemu głosowania, który od dziesięcioleci jest bezproblemowo używany w Brazylii i który zapewnił mu zwycięstwo w wyborach w 2018 roku.

teraz Chce zmienić to na głosowanie drukowane i grozi, że nie pogodzi się z ostateczną porażką wyborczą przy obecnym systemie.

Nowy sondaż dotyczący zamiaru głosowania z 7 lipca ujawnił, że były prezydent Luiz Inacio Lula da Silva wyprzedza Bolsonaro na wszystkich etapach w przyszłorocznym głosowaniu.

Dane z sondażu, wynik partnerstwa między Genial Inversiones i Quaest Consultoría e Investigaciones, wykazały, że Lula faworyzowała 43 do 45 procent ankietowanych w porównaniu do 28 do 29 procent dla Bolsonaro.

W ciągu 16 lat przeprowadzono wywiady z 1,5 tys. osób w 27 brazylijskich stolicach, w sumie w 95 miastach w całym kraju.

Największym problemem jest sam Bolsonaro, a według sondażu to gospodarka może zapewnić mu reelekcję – wyjaśnił politolog Felipe Nunes, koordynator badania i dyrektor generalny Quest.

Zdaniem eksperta trudno jest wybrać byłego szefa armii, jeśli nie pomoże to gospodarce i nie poprawi poczucia dobrobytu wyborców, bo głównym problemem będzie zatrudnienie i podwyżki cen, które niszczą dochody Brazylijczyków.

Niepopularność Bolsonaro zbiegła się w czasie z postępami prac komisji senackiej badającej rządowe zarządzanie wirusem COVID-19.

Podobnie, z powodu nadejścia drugiej fali choroby, zginęło ponad 545 000 osób.

Odkąd Lula odzyskał swoje prawa, zamiar głosowania utrwalił się politycy w marcu po tym, jak sędzia Federalnego Sądu Najwyższego unieważnił wszystkie ich wyroki skazujące.

Zobacz też:

Bolsonaro stracił ponad jedną trzecią głosujących na niego w 2018 roku

(z informacjami od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *