Boom w branży odsprzedaży sneakersów: „Znam ludzi, którzy zarabiają 10 000 euro miesięcznie”

Boom w branży odsprzedaży sneakersów: „Znam ludzi, którzy zarabiają 10 000 euro miesięcznie”

Jednak odsprzedaż zawsze była obecna Ostatnio tego typu praktyki stały się powszechne i udoskonalone W różnych sektorach, np. Obuwie sportowe, gdzie wielu swoich mistrzów sprzedaje buty sportowe za trzykrotność pierwotnej wartości lub nawet więcej.

Tak naprawdę, jakby chodziło o akcje lub kryptowaluty, wiele… Sprzedawcy sneakersów zamienili je w takie Kolejny atut do zainwestowania. Tym samym ta działalność stała się ich miesięczną pensją.

Wszystko zaczyna się, gdy sprzedający otrzymują tenisówki po określonej cenie rozsądny (Original), czyli cenę, jaką pobierają oryginalne sklepy za różne marki, np Nike, Firma Adidas, Obszar stóp…Większość z nich jest nowa i wyprzedana w ciągu kilku sekund, ponieważ są to kolekcje limitowane. Sprzedawcy zdobywają je najszybciej.

Stokesa Jest to najpopularniejsza platforma dla wszystkich sprzedawców, którzy chcą sprzedać swoje sneakersy. Wolny rynek Miał okazję rozmawiać z osobą, która zajmuje się sprzedażą sneakersów, choć wolał pozostać anonimowy. Mówi nam to dystrybutor Jak ustalana jest cena rynkowa? Na jakiej platformie jest sprzedawany. „Cena każdej pary jest zwykle ustalana przez aplikację Stockx„To w zasadzie największy broker sneakersów na świecie”.

Buty sportowe-jordan-nike.jpg

Wiele osób myśli, że kupuje w sklepie, ale w rzeczywistości kupuje od prywatnego sprzedawcy.. Na przykład osoba chcąca kupić parę Jordan 1 Mid w Chicago (Black Red) przeszukuje Internet w celu zakupu i widzi, że nie ma jej w żadnym sklepie w pierwotnej cenie 120 euro. Sprawdź więc ceny na platformach odsprzedaży, takich jak Stockx, Klekt, Restocks lub na stronach z używaną odzieżą, takich jak Wentylowane I I drzwi. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się kupić parę po cenie Stockx, ponieważ jest to zazwyczaj najpopularniejsza witrynaPara będzie kosztować około 250 euro plus podatek i wysyłka, które pobiera Stockx. Wyjaśnia, że ​​całkowity koszt wynosi 290 euro i zostanie dostarczony za około dwa tygodnie.

Teraz wyjaśnia, w jaki sposób sprzedawca otrzymuje pieniądze. „Sprzedawca, który wcześniej licytował parę produktów, otrzymuje e-mailem powiadomienie, że sprzedał swoją parę za 250 euro (minus podatki i koszty wysyłki…) i zarabia około 210 euro, ponieważ odliczona jest również wysyłka i stawki. ” Ponadto, Strona Stockx zajmuje „pomiędzy”. 70-80 euro”, aby ułatwić transakcję Sprzedawca zarabia różnicę pomiędzy cenami sprzedaż na sztuki Oraz cena, za jaką sprzedałeś parę, pomniejszona o koszty wysyłki i podatki, więc otrzymasz za produkt od 90 do 100 euro.

Jak widzieliśmy i jak powiedział nam anonimowy sprzedawca, Stockx przejmuje duży procent transakcji. To spowodowało, że inne platformy natychmiast zaczęły sprzedawać tenisówki. Gdzie broker nie bierze dużo pieniędzy, jak Vinted, Wallapop itp. „W tych aplikacjach używanych możesz sprzedać swoją parę bez prowizji sprzedawcy. Kupujący pokrywa koszty wysyłki i ochrony przesyłki. Oznacza to, że dopóki Twój współmałżonek nie przybędzie zgodnie z opisem w ogłoszeniu, płatność nie zostanie dokonana, a pieniądze będą przechowywane w aplikacji.”

SNS, END Clothing, Shinzo Paris, Footlocker, Footdistrict czy Solebox to firmy, które mają największą liczbę par tenisówek i wyprzedają się w ciągu kilku sekund. Niektóre sklepy zazwyczaj to robią Wypłaty (On maluje) Dla klientów ze względu na ogromne zapotrzebowanie.

Buty sportowe-jordan.jpg

Wraz z rozwojem epidemii wzrosła sprzedaż. Tak naprawdę powstały wyspecjalizowane grupy, które mają wyjaśnić, na czym polega odsprzedaż sneakersów Jak Wejdź do tego świata. „Istnieją pewne grupy niezgodne, np com.grupa kucharskaczym oni są Grupy ludzi, którzy są dłużej w świecie resellingu i pomagają innym resellerom Z linkami, dodatkowymi informacjami i ekranami, które informują Cię, kiedy to nastąpi Nabywasz (Znowu jest produkt) buta… albo do odsprzedaży, albo do zachowania do użytku. Aby być w tego typu grupie trzeba zapłacić. Niektóre są droższe i zwykle kosztują około 30-35 euro miesięcznie. Inne są tańsze, kosztują zwykle 5-15 euro miesięcznie, chociaż prawie wszystko com.grupa kucharska „Produkty mniej lub bardziej przyzwoite są zawsze wyprzedane” – mówi anonimowy sprzedawca.

Ten lukratywny biznes może być bardzo opłacalny dla skarbu państwa, choć sprzedawcy (nadal) im ufają. „Ludzie nie płacą podatków od swoich zysków Bo mają pewność, że skarb państwa zazwyczaj nie przygląda się działalności osób o niskich dochodach. To, co robią inni, jeśli mają więcej pieniędzy, to zakładają konto kredytowe. rewolucja (Bank, który nie działa w Hiszpanii), to miejsce, w którym dostają wszystkie swoje pieniądze” – mówi.Nie znam przypadków, aby sprzedawcy zostali ukarani grzywną lub ukarani czymkolwiek za niepłacenie podatków. I spójrz, znam setki, a nawet ludzi, którzy przekazują dużo pieniędzy (10 000 euro miesięcznie). „W ciągu miesiąca udało mi się zarobić około 600–700 euro” – mówi sprzedawca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *