Borek, Nadal, Putin i Zełenski są wśród 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2022

Prezydent Chile Gabriel Borek, przywódca Rosji Władimir Putin i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, Oto niektóre z nazwisk, które pojawiają się na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2022 roku z magazynu „Time”«.

W zamówieniu opublikowanym w poniedziałek, Obecni są także kolumbijski biznesmen David Velez i rdzenna brazylijska przywódczyni Sonia Guajara.Obok Rafael NadalHiszpańska tenisistka jest już przyzwyczajona do pojawiania się na listach najwybitniejszych osobistości czy sportowców.

W dossier Borka – które pojawia się w kategorii „Liderzy” – podpisanym przez noblistę w dziedzinie ekonomii Josepha Stiglitza, podkreśla jego głośne zwycięstwo w chilijskich wyborach prezydenckich.Stanowiło to zmianę warty, ale coś ważniejszego: oznaczało zmianę kierunku gospodarki Chile, a być może i świata.

Stiglitz podkreśla, że ​​Borek był w stanie wykazać się umiejętnościami komunikacyjnymi, empatią i głębokim zrozumieniem historii i chilijska kultura, a przy tym wszystkim «Chile ponownie tworzy świat laboratoryjny«.

Cristina Villarreal i Ana Cristina Gonzalez pojawiają się w sekcji „Pionierzy”opisany jako „wspaniały”,Pełen niekończącej się wytrzymałości, przekonania i emocjonalnego zaangażowania»Z tymi, którym udało się przenieść do kraju, odnosząc się do niedawnego kolumbijskiego prawa dekryminalizacji aborcji w ciągu pierwszych 24 tygodni.

Jej profil podkreśla, że ​​to, co osiągnęli Villarreal i Gonzalez, może teraz wzmocnić pozycję kobiet w krajach tak różnych, jak Stany Zjednoczone czy Polska, ponieważ jest to przesłanie o międzynarodowej solidarności.

W sekcji „Pionierzy” znajduje się również pierwotna liderka Sonia Guajajara, który został kandydatem na wiceprezydenta Brazylii w wyborach do Partii Socjalizmu i Wolności w 2018 roku; Definiuje się ją jako „opór” przeciwko machismo, rdzennym nadużyciom, neoliberalizmowi i samemu prezydentowi Jairowi Bolsonaro.

Wśród „innowatorów” pojawia się nazwisko Davida Veleza, kolumbijskiego „bankiera i filantropa”, założyciela Nubanku. Jego profil jest podpisany przez prezydenta Evana Duque, który mówi, że chociaż wielu przywódców dąży do ulepszenia planety, «Feliz już to zrobił” Cóż, z wiodącą firmą bankowości cyfrowej «Na czele tego pokolenia stoją Kolumbijczycy, którzy mają wielkie marzenia.

Imię Prezydenta Rosji, Prezydent Rosji Władimir PutinKtóry rozpoczął tak zwaną „specjalną operację wojskową” Rosji na Ukrainie 24 lutego, Time również umieścił ją na swojej liście 100 najbardziej wpływowych.

Obejmuje również prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Co stało się symbolem determinacji i wolności, według Joe Bidena, prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W tym układzie występują również dowódca ukraińskich sił zbrojnych Walery Zalogny i rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow, który w 2021 r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.