Brazylijskie wyniki wyborów na żywo | Grupy kierowców ciężarówek Bolsonaro przecinają autostrady w 11 stanach | międzynarodowy

Wyniki wyborów na żywo w Brazylii 2022 r. |  Lula po wygranych wyborach: Próbowali mnie pochować żywcem i oto jestem |  międzynarodowy

Chiny gratulują Luli, mają nadzieję podnieść stosunki z Brazylią na „nowy poziom”

Chiny pogratulowały Luisowi Inacio Luli da Silvie w poniedziałek zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Brazylii, dodając, że są gotowe do współpracy z tym krajem, aby przenieść stosunki dwustronne na „nowy poziom”. Chiny szczerze gratulują Luli da Silva. Mamy nadzieję, że Brazylia dokona nowych osiągnięć w swojej misji dalszego budowania kraju – powiedział na konferencji prasowej rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian.

Lula wygrała niedzielne wybory ponad dwoma milionami głosów nad skrajnie prawicowym gubernatorem Jairem Bolsonaro. „Jesteśmy gotowi do współpracy z nowym rządem brazylijskim pod przewodnictwem Luli da Silvy, aby przenieść stosunki na nowy poziom z korzyścią dla obu krajów i narodów” – dodał chiński rzecznik.

Stosunki między obydwoma krajami były napięte podczas prezydentury Bolsonaro, który podczas poprzedniej brazylijskiej kampanii prezydenckiej ostro krytykował azjatyckiego giganta, twierdząc nawet, że „kupuje Brazylię”.

Bolsonaro, który podczas swojej kadencji zacieśnił relacje ze Stanami Zjednoczonymi, odwiedził w październiku 2019 r. Chiny z zamiarem podpisania kilkudziesięciu porozumień w sektorach handlu, rolnictwa, energetyki, nauki i technologii oraz edukacji.

Lula, prezes w latach 2003-2010, wystąpiła na pierwszym spotkaniu BRICS ( Następnie utworzona przez Brazylię, Rosję, Indie, Chiny & rpar; w 2009 roku, zanim RPA dołączyła w 2010 roku.

Od 2009 roku Chiny są głównym partnerem handlowym Brazylii poprzez handel dwustronny, który wzrósł z 9 miliardów dolarów w 2004 roku do 135 miliardów dolarów w 2021 roku. W latach 2007-2020 gigant z Ameryki Południowej otrzymał łączną inwestycję w wysokości 66 miliardów dolarów od azjatyckiego giganta. ( Efe i rpar;

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *