Broń, którą Stany Zjednoczone wysłały na Ukrainę, mogłaby się przeciw niemu zwrócić

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W publikacji zauważono, że Waszyngton i jego pełnomocnicy w Europie przenoszą swoje arsenały na terytorium Ukrainy w trakcie konfliktu z Rosją, „ale nikt nie ma pojęcia, gdzie ta broń trafi” i niektórzy nieuchronnie dotrą do tych, którzy je teraz dostarczają. .

Zwrócił uwagę, że rząd Baracka Obamy – Joe Bidena (2009-2017) wzmocnił siatki terrorystyczne w swojej wojnie w Syrii w ramach wysiłków na rzecz obalenia prezydenta Baszara al-Assada.

Stany Zjednoczone przywiozły do ​​Syrii ogromną ilość broni, która nie trafiła do „umiarkowanych rebeliantów”, których podniosła propaganda Waszyngtonu, ale w rękach dżihadystów ograniczyła te materiały.

Zaledwie miesiąc po ataku na konsulat USA w Bengazi w Libii w 2012 roku New York Times doniósł, że „twardogłowi islamscy dżihadyści, w tym grupy „powiązane lub powiązane z Al-Kaidą”, otrzymali „większość wysłanej broni do opozycji syryjskiej”.

Powtarzając tę ​​„strategię”, Moon of Alabama ostrzegł, że Stany Zjednoczone wysyłają dużą liczbę broni i najemników na Ukrainę.

Ostrzegł, że na dłuższą metę bardziej niepokojąca jest duża liczba przewożonej broni strzeleckiej, która „mieści się w bagażniku samochodu i może być łatwo przemycona przez granicę”.

Publicysta podkreślił, że karmiona na Ukrainie prawicowa ideologia stanie się zagrożeniem przede wszystkim dla krajów europejskich, ale także poza nimi.

W tym sensie niektórzy eksperci wyrazili obawy, że CIA tworzy nową organizację Al-Kaidy, tym razem jako białą skrajnie prawicową milicję, i że niektórzy z nich to najemnicy rekrutowani przez zachodnie firmy „ochrony”. Powiedział, że te milicje wykorzystają całą „małą” broń, którą kraje NATO (Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego) dostarczają teraz Ukrainie do atakowania sił rosyjskich i ich zwolenników.

Ugrupowania faszystowskie na Ukrainie nie są wymysłem rosyjskiej propagandy ani po prostu „nacjonalistycznymi”, jak miało to już miejsce w 2018 roku, nawet lobbyści NATO w Radzie Atlantyckiej określili je jako poważne zagrożenie.

Od początku tego roku neonazistowska grupa C14 i inne z nią związane wielokrotnie atakowały Romów, a także antyfaszystowskie demonstracje, wystawy sztuki, imprezy LGBT i działaczy ekologicznych.

Stwierdzono, że tylko w kilku przypadkach policja zrobiła cokolwiek, aby zapobiec atakom, nawet aresztując pokojowych demonstrantów, a nie samych sprawców przemocy.

mgt / dfm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.