Broń na Kubie i Wenezueli to zasłona, która odwraca uwagę od postępów NATO w walce z Rosją

Broń na Kubie i Wenezueli to zasłona, która odwraca uwagę od postępów NATO w walce z Rosją

https://mundo.sputniknews.com/20220115/armas-en-cuba-y-wenezuela-un-telon-para-distraer-del-avance-de-la-otan-a-rusia-1120361175.html

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

2022

Aktualności

pl_ES

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

https://cdnnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e6/01/0f/1120361150_106:0:2837:2048_1920x0_80_0_0_0985e6a26576a9c24b91e000b79ec27e.jpg

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

Rosja, USA, Kuba, NATO, Wenezuela, 🛡️Obszary konfliktu

Kubański analityk polityczny Roberto García Hernández podkreślił, że medialne manipulacje możliwym i niepewnym rozmieszczeniem rosyjskich sił zbrojnych na Kubie i Wenezueli mają na celu jedynie odwrócenie uwagi od niebezpiecznej obecności Stanów Zjednoczonych i NATO w pobliżu rosyjskich granic. w sprawach wojskowych.

„Polityczna i informacyjna manipulacja wypowiedziami wiceministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Riabkowa jest manewrem, który ma na celu m.in. odwrócenie uwagi od głównego problemu, jakim jest nadzwyczajny, nielegalny i agresywny wzrost obecności sił dla wszystkich Garcia Hernandez, dziennikarz i były dyplomata z Al Jazeera powiedział:

W odpowiedzi na pytanie dziennikarza rosyjskiego kanału telewizyjnego RTVi z 13 stycznia o Możliwa obecność wojsk rosyjskich na Kubie i WenezueliRiabkow odpowiedział, że nie może „potwierdzić ani zaprzeczyć” hipotetycznego rozprzestrzeniania się tych krajów w Ameryce Łacińskiej.

Kubański analityk skomentował, że „najbardziej doświadczeni eksperci w tej sprawie zinterpretowali to jako hipotetyczną możliwość, że tak powiem, a nie jako sugestię, co potwierdzają niektóre media i niektórzy rzecznicy administracji prezydenta USA Joe. Biden”. .

Zdaniem eksperta, ci amerykańscy rzecznicy „wykazali się pewną dozą niewiedzy na temat tego, jak dziś działa tego typu mechanizm zawierania tego typu umów, w których niezbędna jest zgoda wszystkich zaangażowanych stron, a nie tylko jednej z tych części. „

Prawo Rosji do samoobrony

„W całym tym konflikcie między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, gdzie NATO jest praktycznie podmiotem Waszyngtonu, jest fakt podstawowy, jakim jest to, że Rosja ma pełne prawo do obrony i szukania wszelkich możliwych sposobów, zgodnie z prawem międzynarodowym i własnymi, aby uniemożliwić NATO zgaszenie jej środków ognia, w szczególności rakiet i strategiczne samoloty, w ciągu kilku minut od Moskwy ”Wybierz Garcia Hernandez.

Utrzymywał, że ćwiczenia i rozmieszczenia wojskowe Waszyngtonu i NATO w pobliżu rosyjskiego terytorium są „ekstremalnie destabilizujące”, jak zauważa moskiewskie MSZ, a bombowce zdolne do przenoszenia strategicznej broni jądrowej, na przykład, przeleciały tylko do 15 kilometrów. Z granic Rosji, sytuacja, która wprowadza w stan napięcia tych, którzy muszą podejmować decyzje, aby zapewnić obronę kraju i jego interesów.

Kubański analityk dodał, że rosyjscy eksperci spodziewają się zwiększenia aktywności sił szybkiego reagowania NATO i sił operacji specjalnych w pobliżu granicy z Rosją w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Rosyjski parlamentarzysta wyjaśnia swoją wypowiedź o „rosyjskich rakietach w Wenezueli”

Powiedział: „W tym kontekście istnieje wysoki poziom manipulacji niektórych zachodnich mediów, które otrzymały „Poezja” oświadczenie wydane 13 stycznia przez rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Siergieja Riabkowa o możliwych środkach zaradczych państwa w przypadku kontynuacji postęp NATO do jego granic.

Rzeczywistość w Ameryce Łacińskiej

W wywiadzie podkreślono, że „Żaden z dwóch krajów (Kuba i Wenezuela), o których mówiła dziennikarka RTVi w swoim pytaniu do Riabkowa, nie mówił o tym i nie sądzę, by był do tego zobowiązany, bo tak było rozmowa, wywiad, w którym temat został poruszony mimochodem.”

„Myślę, że nie było to ogłoszenie konkretnej decyzji, która w każdym razie może pociągać za sobą złożony proces konsultacji między wszystkimi zaangażowanymi stronami, ze względu na wpływ tych środków na ich interesy bezpieczeństwa” – podkreślił García Hernandez.

W rozmowie z Riabkowem urzędnik odpowiedział na pytanie reportera, stwierdzając jedynie, że „ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczał”, czy w jakichkolwiek okolicznościach Rosja przeanalizuje możliwość rozmieszczenia sił i środków w innych krajach jako symetrycznego przeciwdziałania działaniom NATO w tych obszarach. blisko jego granic. .

Według analityka Al Jazeera hipotetycznie „Rosja będzie miała prawo do zawarcia pewnego rodzaju umowy w sprawie rozmieszczenia infrastruktury wojskowej w każdym kraju, który zdecyduje się na to, korzystając ze swoich suwerennych uprawnień, ale w tej chwili nie ma dowodów publicznych że taki proces jest w toku”.

Armia Rosyjska (Archiwum) - Świat Sputnika, 1920, 14.01.2022

Jak Rosja stawia Stany Zjednoczone, gdy mówi o infrastrukturze wojskowej na Kubie i Wenezueli?

manipulacja mediami

Kubański ekspert podkreślił też, że to ciekawe, „jak w Europie i Ameryce rozpowszechniła się ta sama matryca opinii na ten temat, przedstawiając zachodnim mediom jako decyzję lub jako konkretną propozycję środek wysyłania infrastruktury wojskowej do dwa kraje Ameryki Łacińskiej”.

Podkreślił, że „rozpętało to szereg opinii sprzecznych z taką możliwością, ze strony elementów, które zwykle wykorzystują każdą lukę, by wyrazić swoją nienawiść do Kuby i Wenezueli, przedstawiając hipotetyczną, nieistniejącą 'rezolucję’ Rosji. Jako domniemane naruszenie suwerenności obu krajów Ameryki Łacińskiej”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.